Dzisiaj jest: 26.4.2024, imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Dwa zwycięstwa nie dały awansu PGE Spójni Stargard do finałów mistrzostw Polski

Dodano: 2 lata temu Autor:

Wygrali dwa mecze i dostarczyli dużych emocji. Do awansu to jednak było za mało.

Koszykarze PGE Spójni Stargard byli blisko awansu do finałowego turnieju mistrzostw Polski do lat 15. W poznańskim półfinale trzy drużyny odniosły po dwa zwycięstwa. O kolejności decydowała mała tabela. W niej najlepszy bilans miał MUKS Pivot Piastów. Drugie również premiowane awansem miejsce dla MKK Pyra Poznań. PGE Spójnia ze zdecydowanie najgorszym bilansem zajęła pechową trzecią lokatę. Kluczowa okazała się wysoka porażka w niedzielnym meczu.

Dużych emocji dostarczyły dwa wcześniejsze mecze drużyny prowadzonej przez trenera Michała Trypucia. W pierwszym spotkaniu z gospodarzem Biało-Bordowi prowadzili nawet 49:29. MKK Pyra była blisko odrobienia wszystkich strat, ale PGE Spójnia zwyciężyła 66:63. Mikołaj Hensler zdobył 15 punktów, a Dominik Krętkowski uzyskał double-double (13 punktów i 11 zbiórek).

Jeszcze ciekawszy był pojedynek z MKKS Rybnik wygrany 91:80. Stargardzianie mieli dziewięć punktów przewagi, a jeszcze w czwartej kwarcie prowadzili 63:55. Rywale doprowadzili do dogrywki. Decydującą część PGE Spójnia zaczęła od serii 10:1. Później było nawet 91:78. W tym spotkaniu triple-double skompletował Jakub Wojdak. Miał 20 punktów, 13 asyst i 10 zbiórek. Maciej Bas dołożył 15 "oczek" (4/8 za trzy).

Dwa zwycięstwa nie zagwarantowały awansu, bo w drugim sobotnim meczu MKK Pyra wygrał z MUKS Pivot 62:55. PGE Spójnia w niedzielnym meczu z ekipą z Piastowa mogła sobie pozwolić na porażkę, ale różnicą kilku punktów. Rywale zaczęli znakomicie i już w pierwszej kwarcie prowadzili 24:11. Stargardzianie odpowiedzieli serią 10 "oczek".

Później długo gonili i byli blisko. Na 6,5 minuty przed końcem przegrywali 52:55. Taki wynik dałby awans. Rywale jednak zdobyli 16 punktów z rzędu i cały mecz wygrali wysoko - 71:54. Wiktor Pankiewicz zdobył 20 punktów, a Jakub Wojdak uzyskał 15 "oczek", osiem zbiórek i siedem asyst.

Szanse na awans jeszcze były, ale drużyna z Rybnika musiała pokonać gospodarzy. Dość szybko stało się jasne, że o realizację korzystnego scenariusza będzie trudno, bo MKK Pyra Poznań szybko uzyskał przewagę i po najbardziej jednostronnym meczu turnieju zwyciężył 88:59, zapewniając sobie drugą lokatę.

PGE Spójnia na półfinałach zakończyła rywalizację w mistrzostwach Polski do lat 15. Na tym samym etapie jest też drużyna do lat 13, która swój turniej rozegra w kolejny weekend (13-15 maja). Do Stargardu przyjadą GTK Gliwice, Enea Astoria Bydgoszcz i TKM Włocławek.