Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

III liga: Błękitni zmobilizowali się na prestiżowy mecz

Derbowy pojedynek trzymał w napięciu do ostatnich sekund.

Piłkarski weekend rozpoczął się już w piątek. W pierwszym meczu 28. kolejki III ligi Błękitni Stargard zremisowali z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Gospodarze przystąpili do prestiżowego starcia po trzech porażkach z rzędu. Wyszli jednak na derbowy pojedynek zmobilizowani, a do tego dawno nie grali w tak silnym składzie. Obronę po kilku meczach przerwy wzmocnił Maciej Liśkiewicz, który miał wiele udanych interwencji.

Kotwica zmarnowała pierwszą dobrą sytuację już w 4. minucie, a w 5. minucie po ładnej akcji i dograniu od Jakuba Świdra prowadzenie Błękitnym dał Damian Niedojad. Piłkarz, który niedawno przedłużył kontrakt z Błękitnymi o dwa kolejne lata, strzelił swojego trzeciego gola w starciu z Kotwicą w tym sezonie. Trafiał też w dwóch wcześniejszych meczach - ligowa porażka 1:2 w Kołobrzegu i pucharowe zwycięstwo 2:1 w Stargardzie.

Goście w pierwszej połowie mieli więcej z gry. Kilku dobrych sytuacji nie wykorzystał Paweł Łysiak. Po intensywnym kwadransie kolejne minuty już nie były tak ciekawe. Gorąco zrobiło się dopiero w ostatnich pięciu minutach pierwszej części, ale Błękitni do przerwy dotrwali z prowadzeniem.

Gola stracili jednak cztery minuty po zmianie stron, a wynik wyrównał Mateusz Rościszewski, czyli piłkarz, który strzelił również dla Kotwicy w pierwszym meczu w Kołobrzegu. Nastawieni na kontrataki stargardzianie mogli zgarnąć pełną pulę. W 59. minucie okazji sam na sam z golkiperem gości nie wykorzystał jednak Damian Niedojad, a w czwartej z sześciu doliczonych minut piłkę meczową zaprzepaścił Jakub Stawski.

Błękitni z 39 punktami awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Jeszcze po piątkowym meczu byli na 10. lokacie, ale w sobotę wyprzedzili różnicą bramek Polonię Środa Wielkopolska, która przegrała u siebie z Zawiszą Bydgoszcz aż 0:8. Następny mecz Błękitni rozegrają również w piątek (13 maja) o 18:00 na wyjeździe z otwierającym strefę spadkową GKS-em Przodkowo.

Na dwa "oczka" do Błękitnych zbliżył się Stolem Gniewino, który w sobotnim meczu wygrał z Polskim Cukrem Kluczevią Stargard 3:1. W 8. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Wiktora Patrzykąta na gola zamienił Dawid Patelczyk. W 51. minucie Polski Cukier Kluczevia wyrównał po rzucie rożnym, ale Michał Wiśniewski w 60. minucie i Mateusz Wachowiak w 65. minucie rozstrzygnęli losy meczu na korzyść swojej drużyny.