Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Siłownie pod chmurką coraz chętniej wybierane przez samorządy

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:

Gdzie kupić sprzęt do siłowni zewnętrznej?

Siłownie pod chmurką coraz chętniej wybierane przez samorządy

Rozwój lokalnej infrastruktury, która ma zwiększać poziom życia mieszkańców, to jeden z kluczowych elementów działalności każdego samorządu. O ile nowe skwery i parki powstają dość rzadko, o tyle popularne siłownie pod chmurką są hitem ostatnich lat. Zewnętrzne urządzenia fitness nadają się dla każdej dorosłej osoby, a ich duży wybór u producentów pozwoli zakupić sprzęt do ćwiczenia każdej partii mięśni.
 

Popularne siłownie pod chmurką to swego rodzaju place zabaw dla dorosłych, tyle że pozwalające zadbać o ogólną kondycję fizyczną organizmu. Jasne, nie zastąpią one profesjonalnych zajęć fitness czy wizyty na klubowej siłowni. Jednak wystarczą na utrzymanie podstawowej sprawności fizycznej i dbałości o różne partie mięśni czy stawów. Już sam ruch fizyczny podniesie poziom dopaminy, dotleni organizm czy poprawi krążenie.
 

Z takich siłowni chętnie korzystają spacerowicze, biegacze przy okazji treningu, osoby starsze czy rowerzyści. Ich rosnąca popularność w ostatnich latach sprawiła, że znajdziemy je w większości miejskich parków, na skwerach, osiedlowych trawnikach, przy leśnych trasach spacerowych, przy szkołach czy obok placów zabaw. To obecnie jedna z najpopularniejszych form drobnych inwestycji związanych ze sportem i rekreacją.
 

Lokalne samorządu przekonały się, jak sprawdzone są to obiekty, dlatego przy okazji remontów czy modernizacji niektórych miejsc, chętnie decydują się na montaż zewnętrznych urządzeń fitness. Koszty takiej inwestycji nie są wielkie. Wszystko zależy od ilości oraz różnorodności urządzeń. Dlatego łączny koszt takiej siłowni trzeba liczyć od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dla samorządowych inwestycji często liczonych w milionach złotych to niewielkie środki, a siłownia zewnętrzna to zawsze wartość dodana, której obecność chętnie się podkreśla w mediach czy na konferencjach prasowych.
 

Najczęściej wśród urządzeń siłowni zewnętrznych znajdziemy: biegacza, drabinki, prasę ręczną, koło tai chi, orbitrek, wioślarza, twistera, rowerek, wahadło czy steper. Ilość urządzeń zależy od budżetu oraz miejsca, które przeznaczono pod siłownię.
 

Producenci posiadają w swojej ofercie cale kolekcje sprzętu, charakteryzujące się spójną kolorystyką i charakterem wykończenia sprzętu. Samorządu zaś mogą wybrać sprzęt, który będzie pasował do otoczenia lub przeciwnie, mocno wyróżniał się na tle pozostałych elementów. Bogata oferta to większe możliwości, z których chętnie korzystają zamawiający.
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria