Dzisiaj jest: 24.4.2024, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Kolejny awans PGE Spójni Stargard do półfinałów mistrzostw Polski

Druga młodzieżowa drużyna PGE Spójni Stargard znalazła się w najlepszej szesnastce w Polsce.

Kilka tygodni temu awansował zespół w kategorii do lat 15. Ekipa prowadzona przez trenera Michała Trypucia o finał powalczy w Poznaniu już w najbliższy weekend (6-8 maja). Rywalami oprócz gospodarzy będą zespoły z Piastowa i Rybnika.

Osiągnięcie starszych kolegów wyrównali koszykarze występujący w kategorii do lat 13 (rocznik 2009 i młodsi). Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Szymczaka swój ćwierćfinał rozgrywała w Warszawie. Tam zajęła drugie miejsce i obok bezkonkurencyjnych gospodarzy awansowała do kolejnej rundy.

Turniej rozpoczął się w niedzielę i w swoim pierwszym meczu PGE Spójnia Stargard pokonała UKS Regis Wieliczka 90:53. Generalnie w tych zawodach brakowało emocji, a różnica poziomów pomiędzy zespołami była znacząca. Stargardzianie w pierwszym meczu wypracowali przewagę w drugiej oraz trzeciej kwarcie. Ten fragment wygrali 57:19. Rywale popełnili 33 straty, a PGE Spójnia 11. Po 18 punktów zdobyli Alan Grudziński i Adrian Kawczyński, który miał też 10 zbiórek.

W drugim meczu różnica była podobna. PGE Spójnia wygrała z MUKS King Tomaszów Mazowiecki 85:49. Stargardzki zespół był lepszy we wszystkich kwartach, ale drugą wygrał najwyżej (26:6). Szymon Szymczak rzucił 21 punktów, a Adrian Kawczyński skompletował potężne double-double (22 punkty i 20 zbiórek).

Dwa wcześniejsze dni pokazywały, że zdecydowanym faworytem wtorkowego meczu o pierwsze miejsce będą gospodarze. Akademia Młodych Dzików Warszawa wygrała z PGE Spójnią Stargard aż 94:45. Zaczęło się obiecująco, bo od prowadzenia 7:3, ale już po 20 minutach było 53:18 dla rywali, którzy zwyciężali we wszystkich odsłonach. Najbardziej wyrównana była trzecia kwarta (18:23).

PGE Spójnia trafiła 30%, a jej przeciwnik 50% prób z gry. We wcześniejszych meczach stargardzianie rzucali więcej "trójek" od swoich przeciwników, a w starciu z Akademią Młodych Dzików gospodarze mieli przewagę w tym elemencie. Zdecydowanym liderem PGE Spójni z 28 punktami i dziewięcioma zbiórkami był Adrian Kawczyński.