Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

III liga: Dwie niespodzianki z udziałem stargardzkich drużyn

Piłkarze Błękitnych Stargard zaskakująco wysoko przegrali z Sokołem Kleczew.

Pozytywną niespodziankę sprawił w 26. kolejce III ligi Polski Cukier Kluczevia Stargard. Wyjazdowe zwycięstwo 2:0 z Polonią Środa Wielkopolska było rewanżem za porażkę z tym przeciwnikiem w rundzie jesiennej.

Gospodarze zaczęli wiosnę od czterech zwycięstw, ale licząc ze środowym pojedynkiem, w czterech ostatnich meczach zdobyli tylko punkt. Beniaminek zaskoczył rywala na początku pierwszej i drugiej połowy. W 3. minucie rzut karny wykorzystał Michał Magnuski, a w 47. minucie na 2:0 podwyższył Kamil Bartoszyński.

Polski Cukier Kluczevia ma 19 punktów, ale nadal traci siedem "oczek" do miejsca gwarantującego utrzymanie. Szansa na podreperowanie dorobku w sobotę 30 kwietnia (13:00) w Stargardzie w meczu z KP Starogard Gdański.

Na dziewiątym miejscu z 38 punktami są Błękitni. Stargardzkiej drużynie nie grozi ani awans, ani spadek. Bezpieczna sytuacja nie wpływa pozytywnie na grę Błękitnych, którzy przegrali drugi mecz z rzędu - tym razem przy Ceglanej z Sokołem Kleczew aż 1:4.

Goście mają o sześć punktów więcej i po raz drugi zwyciężyli z Błękitnymi. Sokół przełamał się po fatalnej serii, bo w pięciu meczach poprzedzających wizytę w Stargardzie zdobył tylko punkt. Zwycięstwo dało tej drużynie awans z szóstego na czwarte miejsce.

Przez większość pierwszej połowy przeważali Błękitni, ale gdy przychodziło do konkretów pod bramką rywala, razili nieporadnością. W 37. minucie w słupek trafił Marcin Rajch. Gospodarze mieli kilka szans żeby otworzyć wynik, ale to w 38. minucie udało się Marcelowi Koziorowskiemu, który wykorzystał błąd miejscowych przy wyprowadzaniu piłki.

Goście byli zdecydowanie skuteczniejsi i wysoko wygrali. W 63. minucie po indywidualnej akcji gola zdobył Emanuel Mikołajczyk, a w 74. minucie z rzutu karnego trafił Tomasz Kowalczuk. Błękitni również mieli "jedenastkę", którą wykorzystał w 86. minucie Mykyta Vovchenko. Wprowadzony w drugiej połowie zawodnik chwilę później z rzutu wolnego strzelił nad bramką. W 94. minucie wynik ustalił strzelec pierwszego gola dla Sokoła.

W Błękitnych ponownie zagrało kilku młodych wychowanków. III liga to dla nich na razie duże wyzwanie, ale mimo wszystko można było oczekiwać lepszego rezultatu. Następny mecz ekipa prowadzona przez trenera Macieja Sayeda rozegra w niedzielę 1 maja o 17:00. Rywalem będzie lider grupy, Olimpia Grudziądz.