Dzisiaj jest: 19.4.2024, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Prestiżowe pucharowe zwycięstwo Błękitnych. Zdecydował gol w końcówce

Dodano: 2 lata temu Autor:

Piłkarze Błękitnych Stargard są już w półfinale Pucharu Polski ZZPN.

Do awansu na szczebel centralny brakuje już tylko dwóch zwycięstw. W ćwierćfinale stargardzki zespół miał jednego z najtrudniejszych przeciwników, bo wicelidera III ligi, Kotwicę Kołobrzeg. Gospodarze zwyciężyli 2:1, a w półfinale spotkają się z Vinetą Wolin. Mecz na boisku lidera IV Ligi jest zaplanowany na środę 11 maja.

Drugą półfinałową parę stworzą szczecińskie drużyny. Rezerwy Pogoni wygrały z Orłem Wałcz 5:0, a Świt Skolwin z Astrą Ustronie Morskie 7:0. Walkowerem do półfinału awansowała Vineta, bo z wyjazdu na mecz zrezygnował jej rywal GKS Manowo.

W pierwszej połowie środowego meczu przeważała Kotwica. Błękitni jednak wyszli na prowadzenie w 21. minucie. Z dystansu przymierzył Konrad Prawucki. Kibice w Stargardzie mają ostatnio szczęście do efektownych bramek. Nie gorszym uderzeniem przyjezdni odpowiedzieli pięć minut przed przerwą. Wykorzystali rzut wolny z około 25 metrów po przewinieniu na Marcinie Gawronie, czyli byłym pomocniku Błękitnych. W okienko przymierzył Dominik Chromiński.

W drugiej połowie Błękitni zagrali bardziej ofensywnie. Stworzyli więcej okazji. Nie wykorzystali ich Adrian Kwiatkowski i przede wszystkim drugiego gola powinien dołożyć Konrad Prawucki, ale uderzył za lekko. Nieskuteczna była też Kotwica. W przeciwieństwie do ligowych meczów piłkarze nie zadowalali się jednak remisem, który nie dawał podziału punktów, a konieczność rozgrywania rzutów karnych.

Pomimo ofensywnego nastawienia było bardzo blisko dodatkowych emocji. W 89. minucie podanie Krystiana Kujawy wykorzystał jednak Damian Niedojad. Najlepszy strzelec Błękitnych z kilku metrów pokonał bramkarza rywali i miał duży wkład w ten sukces, bo przy pierwszym golu podawał do Prawuckiego.

W sobotę obie drużyny wrócą do rywalizacji o ligowe punkty. Kotwica podejmie Unię Janikowo, a Błękitnych czeka wyjazd do Jarocina. Prestiżowe derby Błękitnych z Kotwicą odbędą się jeszcze raz w Stargardzie - 7 maja o 15:00.

Błękitni Stargard - Kotwica Kołobrzeg 2:1 (1:1)
1:0 - Konrad Prawucki 21'
1:1 - Dominik Chromiński 40'
2:1 - Damian Niedojad 89'