Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Inna Gala Przedsiębiorczości. Symboliczne gesty i słowa

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Bez wątpienia był to wieczór stargardzkich przedsiębiorców.

Inna Gala Przedsiębiorczości. Symboliczne gesty i słowa

Z przesłaniem, że poza pracą i rozwijaniem własnego biznesu w życiu liczą się takie wartości jak zdrowie, rodzina i solidarność. Podczas gali nagrodzono wyróżniające się firmy. Ze sceny padło wiele ważnych słów i gestów.

Gala Przedsiębiorczości jest coroczną tradycją Stargardzkiej Izby Gospodarczej i Urzędu Miejskiego. W piątek w Stargardzkim Centrum Kultury zgromadziły się osoby zaangażowane w rozwój lokalnego biznesu.

- Posiadacie swoje większe lub mniejsze firmy, jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki z o.o., spółki jawne. To jest dobre, to jest Wasz zawodowy sukces. Ale nie zapomnijcie o jednym. Rodzina jest najważniejsza. Mama, tata, mąż, żona, dzieci. To jest coś najcenniejszego. Nie zapomnijcie o tym – apelowała Renata Naworol, prezes SIG-u.

Prezydent Stargardu Rafał Zając nawiązał do chińskiego przysłowia mówiącego o tym, że niestety, przyszło nam żyć w ciekawych czasach. - Ale my nie możemy się poddawać i jestem przekonany, że my się poddawać nie będziemy. Robiąc swoje, jesteśmy w stanie wyjść obronną ręką ze wszystkich trudności. Stargardzianie otworzyli swoje domy dla uchodźców, a przedsiębiorcy na milion różnych sposobów starają się uczestniczyć w procesie wsparcia mieszkańców Ukrainy, którzy do nas dotarli – mówił prezydent.


Lista nagrodzonych firm:

Stargardzki Produkt Lokalny:
– KAWASUTRA – Kawiarnia na Okrągło – kategoria Debiut Roku,
 Cukiernia „Jacek Placek” – rzemieślniczy produkt – ROŻKI,
– Firma Handlowo-Usługowa „CZAS” – rodzinne przedsiębiorstwo świadczące usługi zegarmistrzowskie w szerokim zakresie oraz prowadzące handel czasomierzami,
– Piekarnia „SKOWRON” – pieczywo wyborowe – PALUCH,
– Firma PREISS – Artystyczne Wyroby Metalowe.


Nagroda im. Sławomira Pajora dla Stargardzkiego Przedsiębiorcy Roku trafiła do dwóch firm. Wśród nagrodzonych znalazł się internetowy sklep z meblami i wyposażeniem wnętrz Mirat, który oferuje swoim klientom ponad 50 000 artykułów. Drugim laureatem został STARGUM – producent m.in. granulatów do nawierzchni sportowych. Firma działa w Stargardzie od 1983 r.

Podczas Stargardzkiej Gali Przedsiębiorczości wręczane są również nagrody zwycięzcom konkursu Stargardzkiej Izby Gospodarczej. SIG już po raz czternasty docenił lokalnych przedsiębiorców, przyznając wyróżnienia w kilku kategoriach:


1. Lider Stargardzkiego Biznesu:
– Browar Stargard sp. z o.o. – mikro przedsiębiorstwo – twórca piw nawiązujących do historii naszego miasta, inspirowanych stylem przedwojennym,
– KAWASUTRA – mikro przedsiębiorstwo – twórca Kawiarni na Okrągło, czyli mobilnej kawiarni, która pojawia się w różnych miejscach w całym Stargardzie,
– SCANWIR – małe przedsiębiorstwo – firma działa w naszym mieście od 2005 r., producent maszyn do obróbki drewna dla branży stolarskiej,
– Zakład Przetwórstwa Mięsnego „OZIMEK” – średnie przedsiębiorstwo – rodzinna firma założona w 1992 r., producent m.in. „Specjałów z Wędzarni” i „Wędlin jak z PRL-u”.


2. Produkt/Usługa Roku 2021:
– Cameleon Detailing – usługa – auto SPA – usługi detailingowe,
– Wydawnictwo West Pomerania – usługa – cykl plakatów promujących Miasto Stargard,
– KUCA Sp. z o.o. – produkt – bezudarowy izolator sieci trakcyjnej 7520-3 i 7520-4.


3. Inwestor Roku 2021
– Ośrodek Sportu i Rekreacji – wyróżnienie za kompleksową modernizację pływalni miejskiej,
– Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – nagroda za rewitalizację zabytkowej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego 21 (siedziba SCN FILARY).


4. Eksporter Roku 2021 – Radiometer Solutions – producent urządzeń i rozwiązań do gazometrii krwi.

Stargardzka Izba Gospodarcza przyznała też dwie nagrody za najlepsze prace dyplomowe. Pierwsze miejsce w tym roku zajął Krzysztof Zagórski – autor pracy Rynek offshore wind w Polsce – analiza i ocena perspektyw rozwojowych. Drugą nagrodę otrzymała Bogumiła Wereśniak, która pisała o wykorzystaniu dźwigni finansowej i ryzyku z tym związanym na podstawie firmy transportowej. Oboje wyróżnieni to studenci stargardzkiego wydziału Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Galę uświetniły występy utalentowanych młodych wokalistek: Eryki Wieleby i Adrianny Bąk, którym akompaniował na fortepianie Patryk Matwiejczuk. Dodatkowo laureaci otrzymali wyjątkowe szaliki z akcentami stargardzkimi i ukraińskimi. Gadżety przygotowała firma World Sports Company, której szwalnia również znajduje się w naszym mieście. WSC to zdobywca tytułu Eksporter Roku 2020.

Galę poprowadziła Aleksandra Zalewska – Stankiewicz, której na scenie towarzyszył Bartłomiej Jaroszyński z firmy Palisander.

Wysiłek nagrodzonych przedsiębiorców można podsumować słowami nagrodzonego Jana Stankiewicza z firmy Stargum: „Mozolna praca, codzienna wytrwałość i determinacja. A to, że tworzymy coś nowego, niesamowicie uskrzydla”. A do tego grono sprawdzonych współpracowników i wsparcie rodziny, która niekiedy musi wykazywać się dużą wyrozumiałością.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria