Dzisiaj jest: 30.9.2024, imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

III liga: Remisowa sobota. Zmarnowana szansa Błękitnych

Remisami zakończyły się mecze stargardzkich drużyn w 20. kolejce III ligi.

Błękitni podzielili się punktami z niżej notowanym Stolemem Gniewino (12. miejsce, 20 punktów). Po efektownym zwycięstwie tydzień temu w Starogardzie Gdańskim (4:0) to rozczarowanie. W sumie w dwóch meczach z tym rywalem Błękitni zdobyli dwa punkty, bo w Gniewinie było 0:0.

Przy Ceglanej padł bramkowy remis (1:1). Goście od początku zaatakowali i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Kamil Patelczyk po podaniu od Mateusza Wachowiaka otworzył wynik. Dla napastnika gości był to ósmy gol w sezonie.

Błękitni mogli szybko odpowiedzieć, ale w 10. minucie nie wykorzystali dogodnej sytuacji. Na kolejne szanse musieli czekać do drugiej połowy. Mecz się zaostrzył, a kolejne żółte kartki sypały się dla piłkarzy z Gniewina. W 65. minucie Błękitni mieli rzut karny. Maciej Liśkiewicz uderzył jednak obok słupka, marnując znakomitą szansę. Kapitan Błękitnych wykorzystał "jedenastkę" tydzień temu w Starogardzie Gdańskim, a tym razem się pomylił.

Gospodarze mogli powalczyć o zwycięstwo, ale uratowali przynajmniej punkt. Najgroźniejsi byli po stałych fragmentach i w 70. minucie wyrównali po rzucie wolnym. Po dośrodkowaniu z około 35 metrów z woleja z za pola karnego huknął Marcin Rajch. Ofensywny piłkarz od początku drugiej połowy zmienił Jakuba Świdra i po raz czwarty w sezonie wpisał się na listę strzelców.

Błękitni z 31 punktami spadli z siódmej na ósmą pozycję w tabeli. Wyprzedziła ich Polonia Środa Wielkopolska, która wygrała 2:0 z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Siódmy punkt zdobył Polski Cukier Kluczevia, który swój mecz rozegrał nie w Przodkowie, a na stadionie w Sopocie. Pojedynek na dnie tabeli (nie licząc wycofanej Elany) zakończył się bezbramkowym remisem. GKS Przodkowo utrzymał ośmiopunktową przewagę nad Polskim Cukrem Kluczevią, ale na ten moment obie drużyny spadają do IV ligi. Zdecydowanie większe szanse na utrzymanie mają oczywiście rywale.

W kolejnym meczu Polski Cukier Kluczevia podejmie w sobotę 26 marca (11:00) rezerwy Pogoni Szczecin. Lokalne, ale wyjazdowe derby czekają Błękitnych - w niedzielę 27 marca o 16:00 ze Świtem Skolwin. W bezpośrednim meczu rywali stargardzkich drużyn Pogoń II wygrała 2:0 ze Świtem.