Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Wstań z kanapy i kreśl mapy!

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza wszystkich uczniów stargardzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie.

Wstań z kanapy i kreśl mapy!

Zasady są bardzo proste. Trzeba stworzyć mapę swojej najbliższej okolicy. Może być całkiem podobna do prawdziwej, albo wręcz przeciwnie – puśćcie wodze fantazji i stwórzcie zupełnie nowy świat w dobrze znanych miejscach. Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.
 


 

Na stworzenie mapy jest czas do 21.02. (poniedziałek). Gotowe dzieło trzeba sfotografować lub zeskanować i wysłać e-mailem na adres konkurs@muzeum-stargard.pl. Technika i wielkość prac dowolne, liczy się kreatywność, inwencja twórcza i nieposkromiona wyobraźnia. Jeden uczestnik może zgłosić jedną mapę. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody od MAH, Stargardzkiego Centrum Nauki FILARY i Wydawnictwa West Pomerania.

Rozstrzygnięcie zabawy zaplanowano na początek marca. Wręczenie nagród odbędzie się podczas finisażu wystawy czasowej „Imago Pomeraniae w kartografii XVI-XVIII w.”. Warto zajrzeć do gmachu głównego MAH na Rynku Staromiejskim i jeszcze przed zgłoszeniem do konkursu obejrzeć wyjątkowe eksponaty. Jednym z nich jest imponująca mapa Pomorza z 1789 r. o wymiarach ok. 100 cm x 200 cm. Oprócz tego zwiedzający mogą zobaczyć 29 cennych i rzadko pokazywanych dzieł wybitnych kartografów. Do MAH trzeba też zabrać swoją Stargardzką Kartę Mieszkańca. Jej posiadacze kupują bilety taniej.
 

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria