Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Urząd Miasta - likwidujemy bariery

Dodano: 4 miesiące temu
Redakcja poleca!

W Stargardzie coraz więcej miejsc jest dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Urząd Miasta - likwidujemy bariery

W Stargardzie coraz więcej miejsc jest dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. To jeden z najważniejszych tematów podczas projektowania nowych inwestycji. Sukcesywnie likwidujemy też bariery w różnych obiektach – także zabytkowych. W tym roku zwiększy się komfort osób z niepełnosprawnościami odwiedzających Urząd Miejski przy ul. S. Czarnieckiego i Ratusz na Rynku Staromiejskim. Udogodnienie zyskają również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2.
 

W obu budynkach Urzędu Miejskiego toalety zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pojawią się odpowiednie urządzenia sanitarne, uchwyty i bezprzewodowy system przywoływania. Będą również uchylne lustra, z których skorzystają np. stargardzianie poruszający się na wózkach. Całość uzupełnią czytelne tabliczki z właściwym oznakowaniem – również w formie dotykowej dla osób niewidomych i niedowidzących.

 

Kolejna inwestycja w likwidację barier to zakup podnośnika transportowo-kąpielowego, z którego skorzystają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2. Do placówki uczęszczają dzieci o różnym stopniu niepełnosprawności ruchowej – również poruszające się na wózkach. Taki podnośnik zwiększy komfort ich codziennego funkcjonowania. Przyda się np. przy przesadzaniu z wózka na toaletę, a także przy zabiegach higieniczno-pielęgnacyjnych.
 

Wszystkie inwestycje powinny zostać zrealizowane w tym roku. Miasto zdobyło na ten cel prawie 18 000 zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Urząd Miasta Stargard

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria