Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

W czasie ferii dzieci się nie nudzą

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

MDK, SCK, SCN, Książnica, MAH, OSiR - od poniedziałku będzie się działo.

W czasie ferii dzieci się nie nudzą

Można będzie pojeździć palcem po mapie, przekonać się, że nie święci garnki lepią, zaprzyjaźnić z owocami i rozruszać na lodowisku - taki plan zajęć na ferie przygotował MDK w Stargardzie. Półkolonie dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat odbywać się będą w budynku przy Portowej 3 w turnusach tygodniowych. Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia w poniedziałek 31 stycznia. Druga - 7 lutego. Koszt pobytu to 225 zł (w tym cena codziennych obiadów).

Równie interesująco zapowiada się zabawa w Stargardzkim Centrum Kultury. Zajęcia feryjne rozpoczną się 31 stycznia. W tym dniu organizatorzy ferii zapraszają na warsztaty taneczne, wokalne i malarskie. W kolejnych dniach będzie można wziąć udział w lekcjach rzemiosła, rysunku i plastyki. Ferie z SCK potrwają do 4 stycznia włącznie. Chętni powinni zapisać się w sekretariacie. Można to zrobić telefonicznie.

 
Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ


Mali naukowcy z pewnością odnajdą się na „Naukowych feriach w Filarach” czyli na zwiedzaniu wystaw i warsztatach z edukatorami. „Choć nie organizujemy typowych półkolonii to z pewnością nasza oferta jest ciekawym dodatkiem do zajęć feryjnych organizowanych w mieście i całym powiecie” - podkreśla Joanna Cupak - zastępca kierownika Stargardzkiego Centrum Nauki. „Zapraszamy tych, którzy są zainteresowani odkrywaniem, eksperymentowaniem i lubią logiczne myślenie. U nas na pewno nie będą się nudzić” - zapewnia. SCN zaprasza na indywidualne zwiedzanie w weekendy od 10.00 do 19.30. 
Bilet kosztuje 30 złotych. 

 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Dla tych, którzy kochają ruch i zajęcia sportowe wyjątkową ofertę przygotował  Stargardzki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podczas dwóch turnusów (od 31 stycznia do 4 lutego i od 7 do 11 lutego) będzie można śmiało powyginać ciało na zajęciach zumby i jogi. Będą tez lekcje edukacyjne z przedstawicielami polucji, straży pożarnej i WOPR’u. W cenie 500 zł przewidziano śniadanie i obiad.Maluchy w wieku od 7 do 10 lat należy zapisywać w recepcji Aqua Star. Można to zrobić codziennie do 17:00. 
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Jeśli nie joga i zumba to może stare mapy? Jeżeli jesteście ciekawi, jak ludzie w dawnych czasach wyobrażali sobie świat to najlepszym pomysłem będzie spędzenie ferii w Muzeum. Zajęcia będą odbywały się w środy i piątki w samo południe w gmachu głównym na Rynku Staromiejskim. Przeznaczone są dla dzieci od lat 6. Dla tych z kolei, którzy cenią sobie rękodzieło, pracownicy Muzeum przygotowali zabawę z gliną, czyli warsztaty garncarskie. Po zajęciach każdy uczestnik będzie mógł zabrać swoje dzieło do domu. Jeśli więc brakuje wam dzbanka, kubka lub wazonu to zapiszcie się na lekcje garncarstwa we wtorki lub czwartki. Zajęcia dla dzieci od 8 roku życia rozpoczynać się będą o 12.00, kosztują 7 zł. Lekcje w Muzeum są otwarte dla wszystkich chętnych, nie obowiązują zapisy. Bilety może kupować przed rozpoczęciem zajęć.
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Dla sympatyków Książnicy Stargardzkiej specjalną ofertę feryjną przygotowali pracownicy biblioteki. Zajęcia bedą odbywały się od 31 stycznia do 13 lutego, zarówno stacjonarnie, jak i online. Te pierwsze organizowane będą w tymczasowej siedzibie przy Wojska Polskiego 3. „To, co wyróżnia nas spośród innych ofert to brak jakichkowiek opłat. Wszystkie spotkania będą odbywały się za darmo, a będzie w czym wybierać” - zapewnia dyrektorka Książnicy - Jolanta Aniszewska. Uczestnicy spotkań stacjonarnych będą mogli podyskutować na temat lektur, pograć w gry planszowe wziąć udział w warsztatach w oparciu o komiksy. Codziennie pod 15.30 do 16.50 odbywać się będą „Podwieczorki z bajkami”. Książnica nie zapomina też o młodzieży. Tych nieco starszych zaprasza we wtorki i czwartki o 14.00 na projekcje seriali dokumentalnych na temat swoich najciekawszych zbiorów. „Jednym z ciekawszych pomysłów  na ferie jest zabawa ze słoikiem pełnym  pozytywnych myśli - mówi Jolanta Aniszewska. Ta zabawa będzie polegała na przygotowaniu naczynia, do którego będzie można wrzucać karteczki z informacjami, co pozytywnego zdarzyło się danego dnia. To powinny być drobne rzeczy, z których składa się nasza codzienność. Pyszny obiad, odwiedziny u przyjaciół albo słońce, które pojawiło się podczas spaceru. Zbieranie i zapisywanie tych pozytywnych zdarzeń z pewnością przyczyni się do budowania pozytywnego podejścia do życia i cieszenia się chwilą. Na koniec będzie można pochwalić się słoikami za pomocą naszych, bibliotecznych mediów społecznościowych - dodaje dyrektorka Książnicy. Na zajęcia biblioteczne można zapisywać się w siedzibie biblioteki, telefonicznie i mailowo. 
 


Najedź kursorem, kliknij i powiększ


Wszystkie zajęcia feryjne prowadzone będą przy zachowaniu reżimu sanitarnego i z zachowaniem zalecanych obostrzeń, stad prośby organizatorów o wcześniejsze zapisy. Dobra zabawa w czasie pandemii musi być połączona z odpowiedzialnością. Dobra zabawa  to taka, która jest bezpieczna. 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria