Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Enea rozpoczyna budowę nowej siedziby przy ul. Szczecińskiej. Będzie kosztowała prawie 32 mln zł

Dodano: 4 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Od kilku tygodni przy ul. Szczecińskiej w kierunku Lipnika trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu Rejonu Wysokich Napięć.

Enea rozpoczyna budowę nowej siedziby przy ul. Szczecińskiej. Będzie kosztowała prawie 32 mln zł

W tym miejscu powstanie nowa siedziba Rejonu Dystrybucji Enea Operator w Stargardzie.

Spółka Enea Operator wybrała już wykonawcę projektu pn. Budowa nowej siedziby jednostek organizacyjnych Enea Operator Sp. z o.o., w tym nowej siedziby RD Stargard i Posterunku Energetycznego dla Miasta Stargard. Do przetargu na wykonanie inwestycji zgłosiły się dwie firmy. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "EBUD" z Bydogszczy zaproponowało kwotę 38 600 000 zł, a Przedsiębiorstwo Budowlane "CALBUD" Sp. z o.o. ze Szczecina- 33 413 666,06 zł. Zamawiający w celu wyboru najkorzystniejszej oferty przeprowadził aukcję elektroniczną, po której wybrał ofertę firmy CALBUD ze Szczecina. Łączna cena oferty wyniosła 31 750 000 zł.

Inwestycja będzie polegała na budowie siedziby jednostek organizacyjnych Enea Operator Sp. z o.o. wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i rozbiórką budynków istniejących. Docelowo na działce zaprojektowano budynek biurowo-socjalny, budynek garażowy 4-stanowiskowy z bramami garażowymi dedykowanymi do każdego stanowiska, budynek magazynowy tzw. magazyn zamknięty, wiatę magazynową z ogrodzeniem z siatki tzw. magazyn półotwarty oraz wiatę garażową 5-stanowiskową dla samochodów technicznych. Na terenie nowej siedziby znajdzie się również składowisko otwarte (ogrodzony plac do składowania materiałów montażowych), budynek portierni, zabudowany śmietnik, stacja transformatorowa oraz bezobsługowy kontenerowy magazyn liczników. Inwestycja realizowana jest w systemie "wybuduj", czyli w oparciu o przekazaną dokumentację projektową. Budowa ma zakończyć się w czerwcu 2023 roku.

Budowę nowej siedziby przy ul. Szczecińskiej 146 Enea Operator planowała już od wielu lat. O zamiarze budowy Spółka poinformowała już w 2014 roku. Wtedy też wybrała projekt siedziby jednostek organizacyjnych spółki autorstwa pracowni Art Projekt i poinformowała, że rozpoczęła procedurę uzyskania zezwolenia na budowę oraz wykonania projektu wykonawczego. W 2019 roku wybrany został inżynier kontraktu, którego rolę będzie pełniła firma Najda Consulting. Do jej zadań należeć będzie zarządzanie całym procesem inwestycyjnym między innymi poprzez koordynację wszystkich stron procesu budowlanego, przekazanie placu budowy Wykonawcy robót, nadzór inwestorski we wszystkich branżach technicznych zgodnie z prawem budowlanym, odbiór robót, rozliczenie finansowe kontraktu oraz realizację robót zgodnie z przyjętym harmonogramem. Firma nadzorowała już duże inwestycje w regionie, m.in. budowę Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie i Hali Widowiskowo-Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach.

Wizualizacja: Art Projekt

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria