Dzisiaj jest: 27.5.2022, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Codziennie produkują tam cztery tysiące opon.

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

Sprawdzamy, jak pracuje się w fabryce światowego giganta!

Codziennie produkują tam cztery tysiące opon.

Fabryka Bridgestone działa w Stargardzie już od 14 lat. Jest to jeden z większych zakładów produkcyjnych na naszym lokalnym rynku. Obecnie zatrudnia około tysiąca osób, które wytwarzają codziennie ponad cztery tysiące opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Sukces firmy nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie i wytrwałość zatrudnionego zespołu. Jak wygląda praca w fabryce tego światowego lidera w produkcji opon?

Solidny pracodawca
Bridgestone Stargard to doskonałe miejsce dla tych, którzy poszukują stabilnego zatrudnienia. Zapewnia już na starcie umowę o pracę bez pośredników i atrakcyjne wynagrodzenie. Każda osoba rozpoczynająca w tej firmie pracę na stanowisku Operator Produkcji może liczyć na wynagrodzenie wynoszące nawet 5800 zł brutto miesięcznie.

Fabryka funkcjonuje w systemie zmianowym 12-godzinnym, który gwarantuje pracownikom więcej dni wolnych w miesiącu. W ciągu dnia przysługują oczywiście przerwy, w tym półgodzinna, podczas której można spokojnie zjeść ciepły posiłek w kantynie na terenie zakładu.

Zaangażowanie jest doceniane
Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i atrakcyjne, terminowo wypłacane wynagrodzenie to standard firmy. Podstawowa pensja to jednak tutaj nie wszystko – za wzorową pracę można liczyć na premię regulaminową. W fabryce przysługuje także nagroda za frekwencję. Każdy pracownik posiada plan rozwoju, zdefiniowaną ścieżkę kariery dla swojego stanowiska oraz możliwość awansu wewnętrznego. . Przykładem jest tu historia Patryka Jastrzemskiego, który rozpoczął pracę w stargardzkiej fabryce Bridgestone w 2010 r. jako Operator Produkcji. W 2019 r. otrzymał dodatkową funkcję team lidera, a w kwietniu 2021 r. awansował na stanowisko lidera procesu. – Firma zaoferowała mi szkolenia, dające możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kompetencji. Chętnie wspiera swoich pracowników, takich jak ja – podsumowuje Patryk Jastrzemski.

Co poza wynagrodzeniem i zawodowym rozwojem?
W ramach pozapłacowych benefitów stargardzka załoga Bridgestone ma możliwość korzystania m.in. z prywatnej opieki medycznej, Pracowniczego Programu Emerytalnego, a także ubezpieczenia grupowego opłacanego przez pracodawcę czy zniżek na usługi telekomunikacyjne. Fabryka tego światowego giganta oferuje swoim pracownikom także karnet sportowy, paczki świąteczne czy dofinansowanie do zakupu opon.

Nic dziwnego, że przy tak atrakcyjnych warunkach odległość od zakładu i dojazdy nie zniechęcają, a wręcz przeciwnie. Wielu pracowników Bridgestone Stargard to mieszkańcy okolicznych mniejszych miejscowości, oddalonych od naszego miasta czasem nawet o 40 km. Warto wiedzieć, że zakład gwarantuje im dopłatę do dojazdów (jej wysokość zwiększa się proporcjonalnie do odległości miejsca zamieszkania od siedziby firmy).

Praca na lata
Każda opona marki Bridgestone przechodzi przez szereg punktów kontrolnych, a nad jej wysoką jakością czuwa wielu specjalistów. Wytwarzane w Stargardzie ogumienie jest cenione na całym świecie, a za spełnianie przez nie wymagających norm odpowiada właśnie załoga tutejszego zakładu. Spora jej część to osoby pracujące dla Bridgestone od lat, z dużym doświadczeniem, które jest tu szczególnie doceniane i szanowane. Stabilność i pewność zatrudnienia sprawia, że można się tu czuć bezpiecznie. Sprawna organizacja, jasno określone zadania oraz przejrzysty system wynagradzania i bogaty pakiet socjalny przyczyniają się do tego, że pracownicy chętnie zostają w Bridgestone na dłużej. 


Ze względu na dynamiczny charakter pracy i nieustanny rozwój Bridgestone Stargard, firma poszukuje nowych pracowników, m.in. Operatorów Produkcji, Operatorów Magazynu, Techników i Liderów. O aktualnie prowadzonych rekrutacjach można poczytać na stronie internetowej: https://bridgestone-stargard.pl/kariera

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2022 cz.1. Galeria