Dzisiaj jest: 29.5.2023, imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Urząd Miasta - komunikat

Dodano: rok temu

Dodatek osłonowy w MOPS

Urząd Miasta - komunikat

Od początku 2022 r. można składać wnioski o przyznanie nowego świadczenia – tzw. dodatku osłonowego. Dokumenty są przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (ul. Warszawska 9a). Dodatkowe pieniądze mają wesprzeć najbardziej potrzebujących w pokryciu części kosztów energii.
 

Szczegółowe informacje o tym świadczeniu można znaleźć tutaj. Zgodnie z ustawą, dodatek osłonowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza 2100 zł oraz osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę.
 

Dokumenty należy składać w MOPS-ie do 31.10.2022 r. Stargardzianie, którzy złożą wniosek do końca stycznia, otrzymają świadczenie w dwóch ratach. Pierwsza część zostanie wypłacona do 31.03.2022 r., druga – do 2.12.2022 r. Ci, którzy złożą wniosek od 01.02. do 31.12, cały dodatek otrzymają jednorazowo. Więcej informacji o tym świadczeniu można też znaleźć tutaj.

Zdjęcie: pexels.com

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
XXVIII Wojewódzkie Igrzyska Lekkoatletyczne Osób Niepełnosprawnych - Stargard. Fotorelacja