Dzisiaj jest: 18.8.2022, imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Dla kogo laserowa likwidacja pajączków?

Dodano: 8 miesięcy temu

Usuwanie naczynek to zabieg bardzo popularny w ostatnich latach.

Dla kogo laserowa likwidacja pajączków?

Jego główne zalety to szybki efekt, niezbyt duży koszt i bezbolesna procedura. Nie trzeba w żaden konkretny sposób przygotowywać się do likwidacji pajączków – wystarczy pojawić się na wizycie w ustalonym terminie, a po wszystkim przestrzegać dokładnie zaleceń pozabiegowych. Efekt – pewny i zadawalający. Usuwanie naczynek Łódź pozwala pozbyć się wieloletnich kompleksów, zmienić zupełnie wygląd swojej cery, dekoltu czy nawet łydek i ud. Kto może poddać się zabiegowi?

 • Usunąć naczynka powinny przede wszystkim osoby posiadające objawy trądziku różowatego. Tego rodzaju dolegliwości, nieleczone, mogą zamienić się w krótkiej przyszłości w rumień zajmujący znaczne powierzchnie twarzy czy ciała. To jest nie jest kwestia estetyki, a bardzo poważna jednostka chorobowa.

 • Pod kątem wizualnym warto skorzystać z likwidacji pajączków, jeśli twoja cera często bywa podrażniona, ekstremalnie wrażliwa nawet na działanie delikatnych kosmetyków lub jeśli po prostu od zawsze masz popękane naczynka (najczęściej w okolicy nosa, brody czy policzków). Nie ma sensu dłużej się męczyć – usuwanie pajączków znacznie osłabi, a po kilku sesjach zupełnie zlikwiduje problem.

 • Popękane naczynka często pojawiają się również pod kolanami, na łydkach i udach. Mogą być to początki rozwijających się żylaków. Takie zmiany również są do usunięcia metodą laserową.


Przeciwskazania do wykonania procedury są takie jak dla większości zabiegów medycyny estetycznej. Nie wolno z nich korzystać, gdy:

 • Jesteśmy na antybiotykach;

 • Stwierdzono u nas miejscowy lub ogólny stan zapalny;

 • Mamy obniżoną odporność;

 • Zdiagnozowano nam nowotwór, cukrzycę, bielactwo lub łuszczycę.


Istnieje też kilka dodatkowych przeciwskazań, przy których nie możemy poddać się działaniu technologii IPL i SHR. Są to:

 • Niedawna ekspozycja na słońce – naturalne lub te w solarium;

 • Używanie samoopalaczy;

 • Podrażnienie skóry – na przykład poprzez używanie peelingów lub stosowania retinoidów;

 • Fotodermatoza;

 • Ciąża lub karmienie piersią.


Dobry specjalista z pewnością zapyta o wszystkie możliwe przeciwskazania podczas przeprowadzania pierwszej konsultacji. Na pytania należy odpowiadać dokładnie i szczerze, aby nie narazić się na uszczerbek na zdrowiu w wyniku jakichkolwiek zaniedbań.

Na czym w ogóle polega zabieg usuwania naczynek?

Urządzenia IPL oraz lasery diodowe emitują impulsy świetlne, które najpierw rozjaśniają a potem usuwają popękane naczynka. Gdy światło dociera do mikronaczynek oraz hemoglobiny następuje uszkodzenie i koagulacja. Podobne zasady stosuje się przy usuwaniu laserowym owłosienia oraz w walce z przebarwieniami. Co ważne, zabieg jest bezpieczny, prosty i całkowicie bezbolesny. Po jego wykonaniu należy unikać słońca, używać kremu chłodzącego i generalnie delikatnych kosmetyków rekomendowanych przez kosmetologa. Nie bierzmy również gorących kąpieli i przynajmniej na miesiąc pożegnajmy się sauną.
 

Materiał sponsorowany

Źródło: Tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Święto Wojska Polskiego. Fotorelacja