Dzisiaj jest: 28.1.2022, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

MPK ma myjnię na miarę XXI wieku

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

W dniu wczorajszym na terenie bazy MPK nastąpiło uroczyste otwarcie nowej inwestycji - myjni.

MPK ma myjnię na miarę XXI wieku

Obiekt składa się z hali myjni  wymiarach 30x7 m, do której zostały zainstalowane urządzenia do mycia: trzy szczotki, dwie pionowe, jedna pozioma, dysze ręczne do domywania pojazdu. Myjnia umożliwia kompleksowe mycie różnych gabarytowo pojazdów, ponieważ jest wyposażona w fotokomórki. Całość technologii opiera się na zamkniętym obiegu, w którym woda jest oczyszczana. Znaczy to, że 80% jej wraca do ponownego użytku. Daje to duże oszczędności po poborze wody jak i zrzucie ilości i jakości ścieków. Czas mycia jednego autobusu to około 4 minuty.

Myjnia kosztowała w sumie 2 mln zł, 1,6 mln pochodzi z pożyczki, ze wsparcia finansowego z Funduszu Ochrony Środowiska.

Ta myjnia będzie służyła nie tylko MPK, ale dla pozostałych spółek komunalnych, a także dla całej społeczności lokalnej. Więc powiem tak; udało nam się. … Bardzo zależało nam, aby te pieniądze (związane z inwestycją) pozostały lokalnie. Nie do końca nam się to udało, bo musieliśmy się podzielić z dostawcą urządzeń, aby ta myjnia pracowała….... 120 dni to kolosalny wysiłek i organizacyjny i współpraca, czasami ostra wymiana zdań, ale tak jak już powiedziałem: liczy się finał – prezes MPK Jan Gumuła.

To jest zmiana na XXI wiek standardów utrzymania autobusów w czystości, bo te warunki, które były wystarczały do tego, że by te autobusy były jak zwykle nienagannie czyste ….. te warunki, które są obecnie, powodują, że nie tylko standard utrzymania czystości, ale i standard pracy przechodzi do właściwego poziomu – prezydent Rafał Zając

MPK jako spółka prawa handlowego od tej chwili oprócz sprzedaży oleju napędowego będzie mogła pozyskiwać środki finansowe z usług świadczonych przez myjnię.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wernisaż w Bramie. Photos by Anna Wardal