Dzisiaj jest: 18.5.2024, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

III liga: Błękitni nie zatrzymali rewelacyjnego beniaminka

To nie była udana sobota dla stargardzkich drużyn.

W 16. kolejce III ligi Błękitni przegrali 0:2 w wyjazdowym meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Polski Cukier Kluczevia w domowym meczu nie sprostał Jarocie Jarocin (0:3).

Błękitni pojechali do rewelacyjnego - zdecydowanie najlepszego z czterech beniaminków. Długo był bezbramkowy remis. O porażce zdecydowało ostatnich 20 minut. Wtedy gole dla gospodarzy zdobyli Dawid Rączka i Kacper Majerz. Po zwycięstwie 2:0 Pogoń Nowe Skalmierzyce ma już 34 punkty. W tabeli nadal zajmuje trzecią lokatę, ale tyle samo "oczek" ma druga Kotwica Kołobrzeg.

To był ostatni wyjazd Błękitnych w rundzie jesiennej. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa domowe mecze - 14 listopada o 13:00 z Bałtykiem Koszalin i tydzień później o tej samej porze z Polonią Środa Wielkopolska. Trener Maciej Sayed postawił przed zespołem ambitny cel, czyli zakończenie roku z 30 punktami. Żeby to się wydarzyło, Błękitni muszą zdobyć komplet sześciu "oczek".

Po 16 meczach z 24 punktami pozostali na siódmej lokacie. Obecnie wytworzył się już taki układ sił, że to miejsce nie jest przypadkowe. Błękitni w sześciu meczach z czołową szóstką nie zdobyli nawet punktu. Fatalnie wygląda również bilans bramkowy (2:17). Zdecydowanie lepiej było z zespołami, które są obecnie niżej w tabeli - siedem zwycięstw i trzy remisy.

W Stargardzie odbył się mecz na dole tabeli. Polski Cukier Kluczevia po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie (1:0 w meczu z Zawiszą Bydgoszcz) nie poszedł za ciosem. Goście przeważali od pierwszych minut. Groźnie z dystansu uderzał Sebastian Kamiński, a w sytuacji sam na sam z bramkarzem w słupek trafił Mateusz Dunaj. Zwycięstwo Jarocie swoim hat-trickiem zapewnił Krzysztof Bartoszak. Napastnik otworzył wynik w 34. minucie strzałem z kilku metrów po dośrodkowaniu Kamińskiego. Kolejne trafienia dołożył w 48. oraz 70. minucie.

Jarota przełamała się po dziewięciu meczach bez zwycięstwa (cztery remisy i pięć porażek). Goście mają 15 "oczek", czyli o dziewięć więcej od Polskiego Cukru Kluczevii. Zamykająca tabelę drużyna prowadzona przez trenera Marcina Narkuna w 17. kolejce zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Kleczew (13 listopada o 13:00). Najbliższy przeciwnik z 31 punktami zajmuje czwartą pozycję.