Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Konserwacja zamków. Co warto wiedzieć?

Dodano: miesiąc temu Autor:

Drzwi i zamki to najlepsza ochrona przed niepożądanymi gośćmi, jednak nawet najlepsze zamki antywłamaniowe nie pomogą, jeśli nie zadba się o ich prawidłową konserwację.

Konserwacja zamków. Co warto wiedzieć?

Drzwi i zamki to najlepsza ochrona przed niepożądanymi gośćmi, jednak nawet najlepsze zamki antywłamaniowe nie pomogą, jeśli nie zadba się o ich prawidłową konserwację. To właśnie prawidłowe działanie zamków, zaraz obok ich klasy i jakości zastosowanych zabezpieczeń, zapewnia właściwą ochronę domu. Jak zatem dbać o zamki?

Prawidłowy wybór i montaż zamka

Podstawą jest dobre dopasowanie zamka i wkładki do rodzaju i rozmiaru drzwi. Niewłaściwy rozmiar może utrudniać montaż zamka lub sprawić, że włamywacz nie będzie miał żadnych problemów z jego sforsowaniem. Dlatego, kupując nowy zamek do drzwi, należy dokładnie zmierzyć głębokość drzwi oraz odstępy między wszystkimi otworami. Jeśli chcemy wymienić stary zamek na nowy, to najlepszym rozwiązaniem jest pójście do sklepu ze starym mechanizmem i na jego podstawie zakup nowego zamka. Niezwykle ważna dla bezpieczeństwa domowników jest również prawidłowy montaż zamka. Nie jest on trudny i z łatwością można go przeprowadzić samemu. Jednak jeśli brak Ci do tego odpowiednich narzędzi, czasu lub cierpliwości, to warto zadzwonić po sprawdzonego ślusarza z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ , który szybko zajmie się montażem zamka, a także doradzi jakie zabezpieczenia domu, warto stosować.

Czyszczenie zamka

Zamki antywłamaniowe mają dość skomplikowany mechanizm, do którego każdego dnia dostaje się kurz i inne zanieczyszczenia. Dlatego niezbędne jest jego czyszczenie i smarowanie. Nie należy jednak do tego wykorzystywać zwykłego smaru, czy wody, gdyż może dojść do związania się zastosowanego środka z brudem, co tylko pogorszy sytuacje. Najlepiej kupować preparaty przeznaczone do czyszczenia i smarowania zamków. Mają one specjalny skład, który sprawia, że mechanizm jest dobrze wyczyszczony, a dodatkowo pełnią funkcję ochronną, wydłużając żywotność zamka i ułatwiając jego otwieranie i zamykanie. Produkty do konserwacji zamków nie są drogie, dlatego tym bardziej warto w nie zainwestować.

Szybka naprawa zamka
Ważne jest również zwracanie uwagi na to, czy nasz zamek działa prawidłowo oraz usuwanie wszystkich usterek na bieżąco. Dlatego trudności w przekręceniu lub włożeniu klucza powinny od razu skłonić właścicieli do naprawy zamka, zanim awaria będzie poważniejsza. Zwłaszcza że nieprawidłowe funkcjonowanie mechanizmu może być dużym ułatwieniem dla włamywaczy. Poza tym może dojść do całkowitego zablokowania zamka i w konsekwencji braku możliwość wejścia do mieszkania lub wyjścia z domu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA