Dzisiaj jest: 28.3.2024, imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

III liga: Ale klęska! Rozpędzona Unia zdemolowała Błękitnych

Dodano: 2 lata temu Autor:

To już 14. kolejka w piłkarskiej III lidze.

Kibice stargardzkich drużyn mogą się cieszyć, że runda jesienna zbliża się do końca. Do rozegrania zostały jeszcze łącznie po cztery mecze, bo 18. kolejka czyli początek rundy rewanżowej zaplanowano na 20 listopada.

To była kolejna sobota bez zdobyczy punktowych, ale aż takiej klęski nikt się nie spodziewał. Błękitni przegrali z rozpędzoną Unią Janikowo aż 1:6. Gospodarze trafili "szóstkę", bo było to również ich szóste zwycięstwo z rzędu i z 25 punktami utrzymali oni szóstą lokatę w tabeli. Błękitni z 21 punktami spadli z siódmej na ósmą pozycję.

Błękitni przełamali się w minionym tygodniu. Wtedy przegrywali 0:1 z Pogonią II Szczecin, a rywale nie wykorzystali rzutu karnego i stargardzianie odwrócili losy meczu zwyciężając 2:1. W Janikowie już po pierwszej połowie było 0:2. Wynik otworzył Gracjan Goździk, a przed przerwą uderzeniem głową trafił Maciej Mysiak.

Kontaktową bramkę w 55. minucie zdobył Maciej Liśkiewicz, ale okazało się, że to gol honorowy. Konkretne uderzenie miejscowych nastąpiło w ostatnich 20 minutach. Dwa gole zdobył Przemysław Kędziora. Trafił też Damian Zagórski, a wynik swoim drugim golem ustalił Mysiak.

Jak Błękitni zareagują na pierwszą tak wysoką porażkę w sezonie? O tym przekonamy się w kolejną sobotę (30 października o 13:00). Wtedy podejmą Elanę Toruń, która w 14. kolejce rozbiła 5:0 rezerwy Pogoni.

W Stargardzie zmierzyły się drużyny, które zamykały tabelę. Przełamał się Bałtyk Gdynia i awansował na 16. lokatę. Goście zwyciężyli 2:1, a trzy punkty zapewnili im Michał Marczak oraz Oktawian Skrzecz. Gospodarze odpowiedzieli golem z rzutu karnego.

Polski Cukier Kluczevia pozostała z trzema punktami, bez wygranej i fatalnym bilansem bramkowym (7:33). Szanse na utrzymanie są już tylko matematyczne, bo potrzebna byłaby cała seria zwycięstw. Następnym rywalem beniaminka będzie na wyjeździe Zawisza Bydgoszcz, czyli inny beniaminek, który słabo wszedł w sezon, ale obecnie jest już tylko punkt za Błękitnymi.