Dzisiaj jest: 17.5.2024, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

III liga: Pierwszy taki mecz w sezonie. Błękitni przełamali się w derbach z Pogonią

Na zwycięstwo czekali od 8 września. Szczęśliwa okazała się 13. kolejka.

Na pięciu meczach zatrzymał się licznik bez wygranej. W wyjazdowych derbach Błękitni Stargard zwyciężyli z rezerwami Pogoni Szczecin 2:1.

Piątkowy mecz rozgrywany wieczorem przy sztucznym świetle nie zaczął się dobrze. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 24. minucie po trafieniu Oskara Kalenika. Do tej pory strata pierwszego gola w meczu oznaczała końcową porażkę.

Błękitni jednak po raz pierwszy w sezonie potrafili odpowiedzieć i wygrać. Zdecydowało osiem minut z drugiej połowy. W 54. minucie wyrównał Adrian Kwiatkowski, a w 62. minucie na wagę trzech punktów trafił Konrad Prawucki.

Kolejnej porażki doznała Polski Cukier Kluczevia, która przegrała z Unią Janikowo 1:2. Gospodarze szybko stracili gola. Wyrównali po niespełna dwóch kwadransach, ale dwie minuty później to rywale ponownie byli na prowadzeniu. Wszystko, co najciekawsze wydarzyło się w pierwszych 30 minutach.

Unia ma mocny skład, a zwycięstwo zapewnili jej Gracjan Goździk i Mariusz Kryszak. Ekipa z Janikowa po fatalnym początku sezonu ostatnio jest na fali i odniosła w sobotę piąte zwycięstwo z rzędu. Kolejnym zespołem, który spróbuje ją zatrzymać będą Błękitni. Mecz odbędzie się 23 października o 14:00 w Janikowie.

O tej samej porze w Stargardzie odbędzie się mecz dwóch najsłabszych drużyn w tabeli. Ostatni Polski Cukier Kluczevia (trzy punkty) podejmie przedostatni Bałtyk Gdynia, który zgromadził osiem "oczek". Błękitni z 21 punktami są na siódmym miejscu, a ich najbliższy rywal, czyli Unia jest szósta z 22 punktami.

Pewnie do II ligi zmierza Olimpia Grudziądz. Ma 33 punkty, a w sobotę rozbiła Bałtyk Koszalin aż 4:0. Hat-tricka ustrzelił były piłkarz Błękitnych, Tomasz Kaczmarek. Dystans straciła druga w tabeli Kotwica Kołobrzeg, bo przegrała 1:3 z trzecią obecnie Pogonią Nowe Skalmierzyce.