Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Stargardzianie przetestowali SCN

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Pół tysiąca osób skorzystało z możliwości zwiedzania pilotażowego, które przez 10 dni odbywało się w Stargardzkim Centrum Nauki „Filary” przy ul. Bolesława Chrobrego.

Stargardzianie przetestowali SCN

O to, jakim zainteresowaniem cieszyły się pilotaże, zapytaliśmy Ernesta Warycha, kierownika SCN-u.

„Filary” przeszły chrzest bojowy. Jak widać, stoją dalej, więc zwiedzanie pilotażowe można uznać za udane?
Jak najbardziej. Założenie tego cyklu spotkań było takie, abyśmy przeszli przez każdy model zwiedzania. I tak też się stało. Odwiedzili nas przedstawiciele każdej z naszych grup odbiorczych. Nie brakowało uczniów z młodszych i starszych klas szkół podstawowych, ale też ze szkół średnich. Pojawili się nawet  przedstawiciele „zerówki”. Dla kilku grup złożonych z mieszkańców, zorganizowaliśmy symulację zwiedzania rodzinnego. Odwiedzili nas także seniorzy, uczniowie Szkoły Specjalnej oraz przedstawiciele wielu instytucji.

Jakie komentarze ze strony zwiedzających słyszeliście najczęściej?
Zwiedzający wypełniali ankiety, w których pytaliśmy ich o to, jak oceniają kwestie organizacyjne i wizerunkowe, jak również pracę naszych edukatorów. Bardzo duże wrażenie na odbiorcach robiło wnętrze SCN-u, projekt i aranżacja przestrzeni. Zwiedzającym podoba się, że każdy z naszych eksponatów jest interaktywny, że przy każdym można się pobawić i rozwiązać jakieś zadanie.

A jakie wnioski z zajęć pilotażowych wyciągnął zespół?
Przede wszystkim jesteśmy zadowoleni, że sprostaliśmy zadaniu. Cała nasza grupa edukatorów świetnie się sprawdziła. Pokazała, że jesteśmy w stanie w merytoryczny i komfortowy sposób przeprowadzić przez SCN nawet dużą grupę ludzi. Mimo że to było to zwiedzanie pilotażowe, staraliśmy się, aby przebiegało tak, jak ma wyglądać docelowo. Okazało się, że wśród zwiedzających jest bardzo duże zainteresowanie „Filarami”, a odbiorcy są bardzo wyrozumiali. Pilotaże pokazały, że pomiędzy edukatorami i zwiedzającymi jest bardzo dobra komunikacja i interakcja.

Od 15 października każdy będzie mógł wejść do SCN-u. Czy rezerwacje są obowiązkowe?

Rezerwacje nie są obowiązkowe. Za pośrednictwem naszej strony www.scn-filary.pl będzie można kupić bilet, co warto zrobić, aby zapewnić sobie wejście do SCN-u na konkretną godzinę. Można go też jednak nabyć na miejscu. Od 18 października ruszy natomiast zwiedzanie grupowe dla szkół. Wszyscy nauczyciele i opiekunowie, którzy wyrażą nim zainteresowanie, będą mogli dokonać rezerwacji dla klas. Pilotaże pokazały, że na takie zwiedzanie trzeba zaplanować co najmniej 2 godziny. 

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka