Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Park&Ride – budowa pełną parą

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Spojrzenie na inwestycję przy ul. Barnima. Trwają tam intensywne prace – zarówno przy budowie parkingu Park&Ride, jak i modernizacji samej ulicy.

Park&Ride – budowa pełną parą

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w przyszłym roku będzie tam 300 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, zatoki dla autokarów, stojaki na rowery. Kierowcy pojadą szerszą ul. Barnima, a piesi i rowerzyści skorzystają z nowego chodnika i ścieżki.
 

Tylko we wrześniu wykonano około 2000 m3 wykopów i położono 1500 m2 podbudowy z mrozoodpornego kruszywa. Widać już fundamenty i fragmenty ścian budynku socjalno-biurowo-usługowego. W ul. Barnima zakończono także budowę kanalizacji deszczowej. Wykonawca zaczął też prace elektroenergetyczne. Sprzyjająca pogoda pozwalała na prowadzenie wszystkich robót zgodnie z planem.
 

Z nowego parkingu skorzystają kierowcy, ale również pasażerowie transportu zbiorowego i rowerzyści. Na Park&Ride będzie można zostawić auto lub rower i przesiąść się do pociągu, busa lub komunikacji miejskiej. Taką zmianę ułatwi lokalizacja – łatwe dojście do dworca PKP nowym chodnikiem i bliskość Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Park&Ride to projekt kompleksowy. Uzupełni go przebudowywana ul. Barnima – z szerszą jezdnią, nowym chodnikiem, ścieżką rowerową i odpowiednim oświetleniem. Wartość całej inwestycji to około 20 000 000 zł.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka