Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii powstają nowe hale

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:

Na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii na os. Lotnisko powstają kolejne hale przemysłowe.

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii powstają nowe hale

Na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii na os. Lotnisko powstają kolejne hale przemysłowe. Dzięki temu w Stargardzie powstaną kolejne miejsca pracy.

Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii w Stargardzie nieustannie się rozwija. Siedziby swoich firm wybudowali tam już m.in. Bridgestone, Cargotec, Hydroline, Radiometer, Klippan czy Lidl. Na kolejnych terenach postępują prace budowlane i powstają nowe hale przemysłowe. Dzięki temu kolejni stargardzianie będą mogli znaleźć pracę.

Stargard atrakcyjny na rynku wynajmu magazynów

Wybierając się na ul. Metalową od razu można zauważyć, że obok pierwszej hali magazynowej, jaką w naszym mieście wybudowała Waimea Holding, trwają prace budowlane. Poziom zaawansowania jest dość wysoki, ponieważ powstały już filary będące elementami konstrukcji. Będzie to duga hala magazynowa o powierzchni 13 250 metrów kwadratowych. Może być ona przeznaczona na działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz obsługą logistyczną. Waimea Logistics Park Stargard to centrum logistyczne, które docelowo w ramach sześciu hal magazynowych będzie oferować około 80 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. W marcu Waimea Logistics Park Stargard przejął południowoafrykański fundusz Fortress REIT.  Aleksandra Sierocińska, starszy konsultant w dziale rynków kapitałowych w firmie doradczej Cushman&Wakefield powiedziała dla "Rzeczpospolitej", że transakcja jest doskonałym przykładem nieustającego zainteresowania inwestorów obiektami logistycznymi w miastach regionalnych. - Utrzymujący się popyt na rynku najmu o bardzo dobre perspektywy skłoniły naszego klient, Fortress Reit, do wejścia na polski rynek- skomentowała Aleksandra Sierocińska.

Swoją inwestycję w Stargardzie rozpoczęło już Panattoni Europe. Na placu budowy można zaobserwować koparki, spychacze i walce, które przygotowują teren pod budowę trzech hal przemysłowych o łącznej powierzchni aż 172 000 metrów kwadratowych. Firma kupiła od miasta działkę o powierzchni 30 hektarów. Najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów, dostosowanych zarówno do obsługi procesów magazynowych, jak i produkcyjnych. Pomorze Zachodnie staje się niezwykle atrakcyjne dla firm, które dystrybuują swoje towary nie tylko w Polsce zachodniej, ale również na teren Skandynawii oraz Niemiec. - Niemcy to nasz główny partner handlowy od lat, ale teraz Polska wyrasta na głównego dostawcę towarów do Niemiec w Europie- mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director Panattoni. - Niemiecki Urząd Statystyczny poinformował, że Polska po raz pierwszy została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec. To wskazuje na rosnące znaczenie Polski dla niemieckiego handlu zagranicznego- dodaje Dorota Jagodzińska-Sasson.

Zostało tylko 250 ha dla inwestorów

Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii, stanowiący podstawę unikatowej oferty inwestycyjnej Stargardu, zlokalizowany jest na terenie byłego lotniska wojsk radzieckich Kluczewo w Stargardzie. Przejęta w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych baza wojskowa składała się z części mieszkaniowej oraz z obszaru, na którym zlokalizowana była infrastruktura lotniska (pas startowy, hangary, budynki obsługi lotniska) o łącznej powierzchni około 1200 hektarów. Całkowita powierzchnia Parku to około 850 hektarów, z których w chwili obecnej pozostało około 250 hektarów przeznaczonych pod inwestycje w pierwszym etapie. Tak duża, zwarta powierzchnia terenu o przejrzystej strukturze własnościowej pozwala na lokowania na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie nawet największych projektów inwestycyjnych. Powyższe zalety stanowią o wyjątkowości terenów inwestycyjnych w Stargardzie. W odległości zaledwie 5 kilometrów od Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii przebiega obwodnica Stargardu w ciągu drogi krajowej nr 10. Dzięki dwóm pasmom w obu kierunkach droga nr 10 zapewnia doskonałą komunikację w kierunku zachodnim z portem w Szczecinie i za pośrednictwem autostrady A6 z zachodnią granicą Polski, natomiast w kierunku wschodnim w stronę Bydgoszczy z siecią dróg krajowych.  

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka