Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?

Dodano: miesiąc temu Autor:

Ubezpieczenie na życie ma na celu zapewnienie ochrony bliskim osoby ubezpieczonej w przypadku jej śmierci czy też uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?
Ponadto obejmuje ono wsparcie dla ubezpieczonego w sytuacji śmierci osób z rodziny, jak np. żony czy rodziców. Pieniądze w odpowiedniej wysokości są też wypłacane w szczególnych okolicznościach, jak urodzenie dziecka. Wyróżnić możemy ubezpieczenie na życie grupowe i indywidualne. Na które się zdecydować podczas poszukiwania ubezpieczenia w Stargardzie?

Tanie ubezpieczenie grupowe

Grupowe ubezpieczenie na życie cieszy się dużą popularnością ze względu na korzystną cenę oraz ograniczonymi formalnościami, jakie musi dopełnić osoba chcąca się ubezpieczyć. Ubezpieczenie grupowe charakteryzuje się taką samą ochroną dla wszystkich, którzy chcą się ubezpieczyć. Z grupowych ubezpieczeń w Stargardzie mogą skorzystać firmy i zakłady pracy, a w ramach oferty ubezpieczyć się pracownicy i ich najbliżsi, jak dzieci i małżonkowie. Ubezpieczyciel bardzo często oferuje zniżki przy większej ilości osób ubezpieczonych. Ponadto nie ma konieczności porównywania ofert i samodzielnego dopełniania wszystkich formalności. Wszystko jest załatwiane przez firmę, w której pracujemy.

Trzeba jednak wiedzieć, że grupowe ubezpieczenia są nie tylko tanie, ale też wyróżniają się stosunkowo niskimi kwotami wypłacanymi w przypadku zaistniałych zdarzeń. Pojawiają się też wyłączenia, co jednak podlega negocjacji.

Dopasowane do własnych potrzeb ubezpieczenie indywidualne

Z kolei indywidualne ubezpieczenia w Stargardzie to polisy szyte na miarę. Mamy możliwość dopasowania warunków polisy do naszych indywidualnych potrzeb. Zakres ochrony w znaczącym stopniu zależy od nas samych. Wybieramy wysokość kwoty, jaka zostanie nam czy naszym bliskim wypłacona w przypadku konkretnego zdarzenia. Decydujemy też o zdarzeniach, które nas interesują, jak np. pobyt w szpitalu czy trwałe uszkodzenie ciała. Takie indywidualne ubezpieczenie będzie więc w większości przypadków droższe od grupowego. Istnieje jednak szansa atrakcyjniejszej ceny dla osób z grupy wiekowej 20-40 lat. To właśnie one cieszą się zazwyczaj dobrym zdrowiem i ryzyko pojawienia się poważnej choroby czy śmierci jest mniejsze niż u osób starszych.

Zwróć uwagę na wyłączenia

Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji, powinno się sprawdzić wszystkie warunki współpracy, w tym także wyłączenia w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Ma to duże znaczenie, ponieważ może się okazać, że w przypadku śmierci z konkretnej przyczyny pieniądze nie zostaną wypłacone naszym bliskim. Wyłączenia dotyczą przyczyn śmierci, np. przez umyślną winę osoby ubezpieczonej czy tez samobójstwo. Nie możemy również ukrywać stanu naszego zdrowia. Wielu ubezpieczycieli oferuje osobom z przewlekłymi chorobami zdecydowanie wyższe ceny, co jest dla nich dodatkowym zabezpieczeniem. Zdarza się też, że wniosek w takim przypadku może zostać odrzucony w niektórych towarzystwach.

Przy wyborze ubezpieczenia na życie warto jest skorzystać z pomocy osoby doświadczonej, a także firmy współpracującej z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, jak np. firma Maciej Szypulski. Otrzymujemy w ten sposób konkretne wsparcie i gotowe propozycje ubezpieczenia dopasowanego do naszych oczekiwań, potrzeb i preferencji. 

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
GRZYBOGRANIE 2021. Gwiazda wieczoru - Lech Janerka