Dzisiaj jest: 5.5.2024, imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

III liga: Remis na boisku starego lidera. Krótka radość beniaminka

Dodano: 3 lata temu Autor:

W środę odbyła się 3. kolejka III ligi.

Błękitni Stargard zmierzyli się na wyjeździe z beniaminkiem, ale również ekipą, która po dwóch kolejkach była liderem. Ostatecznie podzielili się punktami ze Stolemem Gniewino remisując 0:0. To solidny rezultat, choć przy wygranej stargardzianie mogli zyskać nad bezpośrednimi rywalami. Na plus drugie czyste konto z rzędu Dominika Sasiaka. Tym bardziej, że w Gniewinie zabrakło podstawowego obrońcy, Macieja Liśkiewicza.

Inne ekipy, które miały komplet sześciu punktów także remisowały. Pogoń Nowe Skalmierzyce 2:2 w Środzie Wielkopolskiej, a Świt Skolwin 1:1 w derbach z rezerwami Pogoni Szczecin. Od tego grona odskoczyła tylko Olimpia Grudziądz. Pokonała 2:0 Zawiszę Bydgoszcz i z kompletem dziewięciu punktów została nowym liderem tabeli.

W Stargardzie natomiast przy ulicy Ceglanej na boisku ze sztuczną nawierzchnią pierwszy domowy mecz rozegrał beniaminek III ligi. Przy oświetleniu i wsparciu swoich kibiców Polski Cukier Kluczevia przegrał 1:3 z GKS-em Przodkowo. Po dwóch kolejkach obie drużyny były bez punktu, a w środę z pierwszego dość zdecydowanego zwycięstwa cieszyli się goście.

Zaczęło się fatalnie dla gospodarzy, bo już w 2. minucie stracili gola. Kacper Łazaj przejął piłkę po złym podaniu jednego z miejscowych zawodników, minął próbującego interweniować Marka Ufnala i otworzył wynik spotkania.

Polski Cukier Kluczevia stwarzał sobie sytuacje, a W 53. minucie do wyrównania doprowadził Michał Magnuski. Radość była wielka, bo to premierowy gol drużyny po awansie do III ligi. Beniaminek nie poszedł jednak za ciosem, a w 60. minucie po uderzeniu Roberta Wesołowskiego stracił drugą bramkę. Chwilę wcześniej w swoim polu karnym faulował Ufnal, a goście nie zmarnowali "jedenastki". GKS miał kolejne szanse, bo rywale się odkryli i w 92. minucie wynik na 3:1 ustalił Kacper Tomczak.

W 4. kolejce dojdzie do derbowych starć drużyn stargardzkich ze szczecińskimi. W sobotę o godz. 15:00 Błękitni podejmą Świt, a w niedzielę o 11:00 wyjazdowy pojedynek Polski Cukier Kluczevii z rezerwami Pogoni.