Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Wózek dla psa - fanaberia czy przydatny gadżet?

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Wózki z psem lub kotem coraz częściej spotykane są na polskich ulicach. Czy jest to niepotrzebna ekstrawagancja, czy może bardzo przydatny gadżet?

Wózek dla psa - fanaberia czy przydatny gadżet?

Wózki z psem lub kotem coraz częściej spotykane są na polskich ulicach. Czy jest to niepotrzebna ekstrawagancja, czy może bardzo przydatny gadżet? Jakie funkcje pełni wózek dla psa?

Wózek dla psa (https://zwierzaki.pl/wozek-dla-psa) może być bardzo pomocny w wielu codziennych sytuacjach. Taki wózek umożliwia swobodne przemieszczanie się z czworonożnym pupilem, zapewniając mu przy tym komfort i bezpieczeństwo. Co więcej, wózki dla psów są przeznaczone dla różnych gatunków psów, nie tylko małym rasom oraz szczeniakom. Szczenięta, małe lub chore psy nie mają wystarczająco dużo siły, aby dotrzymać nam kroku. Dlatego jeśli chcemy mieć pupila praktycznie zawsze przy sobie: na zakupach, na spacerze lub w podróży, to ten wózek dla psa jest idealnym rozwiązaniem. Gdy pupil będzie potrzebował odpoczynku, wystarczy wsadzić go do wózka.


Przeczytaj też: https://zwierzaki.pl/psy-miniaturki

Wózek dla psa - co jest?

Wózek dla psa na pierwszy rzut oka bardzo przypomina wózek dziecięcy. Natomiast w sklepach zoologicznych jest dostępnych wiele modeli tego typu transporterów. Niektóre bardzo przypominają typowe wózki dla dzieci, inne z kolei wyglądają jak typowe transportery, które umieszczono na stelażu wyposażonym w koła.


Przeczytaj też: http://www.klubteriera.pl/yorkshire-terrier-biewer/


Wózki dostępne są w różnych formach oraz w różnych cenach. Warto, jednak aby ładny design szedł w parze z trwałością, funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Budka wózka w wielu modelach zamknięta jest siatką nylonową, którą można opuścić. Pełni ona funkcję zabezpieczenia zwierzaka przed wypadnięciem. Kolejnym dodatkowym zabezpieczeniem jest krótka smycz, którą zazwyczaj przypina się do obroży psa. Przed dokonaniem zakupu wózka dla psa należy sprawdzić jaki jest jego udźwig, ponieważ niektóre wózki dostosowane są tylko dla małych psów, ważących do 10 kilogramów. Dodatkowo ważnym elementem są również koła, które powinny być jak największe oraz powinny być wyposażone w amortyzację, która z kolei pozwoli na spacery po różnego rodzaju podłożach.

Kiedy jest potrzebny wózek dla psa?

Wózki dla psów i innych zwierząt są bardzo popularne szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, coraz częściej pojawiają się one również w Europie Zachodniej i czasami widoczne są w Polsce. Jednak dla wielu właścicieli czworonogów jest to bardzo kontrowersyjne rozwiązanie. Wózek dla psa to doskonała alternatywa dla typowego, tradycyjnego transportera. Przewożenie psów to ważna kwestia, natomiast tradycyjny transporter, nie zawsze sprawdza się w każdej sytuacji. Wózka dla psa można używać na przykład, podczas:

  • wystaw,
  • przebywania w miejscach, w których nie można wprowadzać psów,
  • podróży dla psów chorych lub bardzo zestresowanych,
  • drogi do weterynarza, kiedy tradycyjny transporter jest po prostu zbyt ciężki.

Wózek dla psa, nowy lub używany, to doskonałe rozwiązanie w wielu przypadkach. Co więcej, często tego typu transportery sprzedawane są w wielofunkcyjnych oraz rozkładanych wersjach. Wózek dla psa można w łatwy sposób rozmontować i szybko zamienić w plecak, walizkę na kółkach lub typowy transporter do ręki. Kupno takiego wielofunkcyjnego wózka jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeżeli często wybieramy się z naszym czworonożnym przyjacielem w podróż różnymi środkami transportu.

Wózek dla psa vs. spacer

Pies, niezależnie od jego wielkości, wymaga ruchu i spacerów. Pozwalają one zaspokoić jego podstawowe potrzeby, nie tylko te fizjologiczne, ale również te behawioralne. Podczas takich spacerów pies ma szansę zaspokoić potrzebę poznawania nowych terenów i eksploracji otoczenia.

Wózek dla psa obecnie jest niezwykle popularny wśród właścicieli małych psów, szczególnie ras ozdobnych. Ich właściciele boją się, że ich zwierzęta podczas spaceru pobrudzą futerko, skaleczą swoje łapki lub po prostu spotka je tam coś złego. Jest to bardzo zła strategia, która przyniesie niestety psu więcej szkody niż pożytku. Wózka dla psa trzeba umieć używać, a wtedy będzie zadowolony pies oraz jego właściciel.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Stargardzkie Dni Seniora - parada oraz gra miejska. GALERIA