Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Strategie inwestowania w akcje giełdowe

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:

Inwestowanie w akcje jest zajęciem na tyle elastycznym, że daje możliwość przyjmowania dość zróżnicowanych strategii. Dzięki temu praktycznie wszyscy inwestorzy mogą dostosowywać swój portfel akcyjny.

Strategie inwestowania w akcje giełdowe

Inwestowanie w akcje jest zajęciem na tyle elastycznym, że daje możliwość przyjmowania dość zróżnicowanych strategii. Dzięki temu praktycznie wszyscy inwestorzy mogą dostosowywać swój portfel akcyjny do własnych potrzeb, a także oczekiwań czy indywidualnych preferencji. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się jak inwestować w akcje giełdowe z zyskiem.

Inwestowanie w wartość

Stosunkowo popularną strategią inwestowania w akcje giełdowe jest tzw. inwestowanie w wartość. Strategia ta zakłada wyszukiwanie akcji niedowartościowanych akcji, a następnie nabywanie ich i długoterminowe trzymanie w swoim portfelu inwestycyjnym. W tym przypadku konieczne jest umiejętne stosowanie analizy fundamentalnej. Zakłada ona z reguły nabywanie spółek już ugruntowanych i stabilnych, które mogą się pochwalić mocnymi wynikami finansowymi, a ich cena spadła z raczej przejściowych kłopotów. 
 

Strategia ta jest raczej długoterminowa, choć bez wątpienia można ją stosować również w perspektywie kilku lub kilkunastu miesięcy. Wówczas jednak niezbędny jest jasny katalizator, który zbliży cenę do prawidłowej wartości. W długim okresie czasu taka strategia przynosi w wielu przypadkach naprawdę spektakularne efekty. 

Inwestowanie we wzrost

Strategia ta zakłada inwestowanie we wzrost i w dużym uproszczeniu polega na wyszukiwaniu spółek, które daleko przed sobą mają swoje najlepsze czasy. Przy tej strategii dla inwestora nie liczy się aż tak bardzo aktualna cena akcji lub to czy jest ona wyższa albo niższa niż jej realna wartość. Najbardziej istotne są perspektywy biznesowe pozwalające tej spółce poprawić wyniki w spektakularny sposób.
 

Przy stosowaniu tej strategii warto także korzystać z analizy technicznej i podążać za tzw. trendem. 
 

Inwestowanie we wzrost, tak jak inwestowanie w wartość, jest postrzegane jako strategia długoterminowa, lecz dla zupełnie innej kategorii spółek. Z reguły jednak jest to strategia krótko i średnioterminowa. Wymaga przy tym od inwestora bardzo dobrego czucia rynku, a także obeznania z „najgorętszymi” papierami wartościowymi.
 

Jeśli jesteś zainteresowany grą na giełdzie, odwiedź witrynę tutaj i uzyskaj dostęp do platformy inwestycyjnej u renomowanego brokera, a następnie otwórz konto i pomnażaj zyski. 

Inwestowanie w spółki dywidendowe

Mówiąc o strategiach inwestowania w akcje, warto wspomnieć o inwestowaniu w spółki dywidendowe. Inwestowanie w akcje przynosi zwrot pochodzący najczęściej ze zmiany ich ceny. Realizacja tych zysków, wymaga jednak sprzedaży akcji. Inwestorzy preferujący utrzymywać swój portfel w stosunkowo stałym składzie i dysponujący dużymi oszczędnościami mogą korzystać z wypłat dywidendy.
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2