Dzisiaj jest: 31.7.2021, imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana

Sprzęt do profesjonalnej i domowej siłowni

Dodano: 3 tygodnie temu Autor:

Trening siłowy ma swoje duże grono miłośników, którzy są jednak podzieleni na dwie grupy. Część osób nie wyobraża sobie życia bez regularnych wizyt na siłowni, gdzie króluje bogactwo sprzętu

Sprzęt do profesjonalnej i domowej siłowni

Trening siłowy ma swoje duże grono miłośników, którzy są jednak podzieleni na dwie grupy. Część osób nie wyobraża sobie życia bez regularnych wizyt na siłowni, gdzie króluje bogactwo sprzętu i dobra atmosfera do ćwiczeń. Inni zaś preferują domową mini siłownię, gwarantującą dyskrecję i spokojne warunki do pracy nad własną sylwetką, jednak przy ograniczonej liczbie sprzętu. A skąd wziąć sprzęt do domowej i profesjonalnej siłowni?

Sprzęt do profesjonalnej siłowni

Wyposażenie siłowni to kluczowa kwestia powodzenia takiego biznesu. To właśnie różnorodność sprzętu i jego odpowiednia ilość przyciągnie amatorów treningu siłowego. Atlasy, maszyny na wolne ciężary, drabinki gimnastyczne, bramy wielofunkcyjne, hantle, sztangi z uchwytami, bieżnie, ergometry, rowerki i wiele więcej, by umożliwić bogate i różnorodne treningi dla każdego rodzaju ćwiczących – od amatorów po doświadczonych stałych bywalców siłowni.
 

Profesjonalny i różnorodny sprzęt do siłowni, warto zakupić w sklepie SpecialFirness.pl. W ofercie bogaty wybór wielofunkcyjnych atlasów do ćwiczeń, będących podstawą każdej siłowni. Do tego suwnice Smitha, klatki treningowe, wyciągi linowe i wyciągi ze stosem, profesjonalne poręcze do ćwiczeń, bramy wielofunkcyjne do ćwiczeń czy różnorodne maszyny na wolne ciężary.  Nie brak też wyboru hantli, gryfów i obciążenia, a także stojaków na ten sprzęt.

Domowy sprzęt do ćwiczeń siłowych

Wiele ćwiczących osób ceni sobie spokój, ważna jest dla nich odpowiednia higiena sprzętu czy nie lubią się z ćwiczeniami afiszować w tłocznym miejscu, dlatego chętnie tworzą swoje małe siłownie czy centra ćwiczeń w domu. Domowe warunki mają najczęściej ograniczenie metrażu. O ile mają duży dom damy radę wygospodarować całe pomieszczenie, o tyle w mieszkaniu najczęściej będzie to zaledwie fragment pokoju. Dobór sprzętu będzie zależał właśnie od dostępnej powierzchni do ćwiczeń.

Sprzęt do domowej siłowni

W domowych warunkach liczba sprzętu będzie znacznie ograniczona, dlatego liczy się jego maksymalna funkcjonalność i niewielki rozmiar. Ciężko do pokoju będzie wstawić pełnoprawny atlas czy ogromną klatkę treningową, gdy do dyspozycji mamy tylko przestrzeń 1,5x2,0 metra. Ale jednak na wielofunkcyjną drabinkę z ławeczką i drążkiem do podciągania już miejsce powinno się znaleźć (sprawdź model HMSDWL9867). Do tego uzupełnieniem może być stojak pod sztangę oraz stojaki na hantle czy obciążenia do sztangi. W domu do treningu siłowego sprawdzi się też kettlebell oraz taśmy typu TRX.
 

Możliwości zwiększają się gdy mamy do dyspozycji cały pokój. Wtedy przy wyborze sprzętu ogranicza nas praktycznie tylko budżet. Na co postawić? Na pewno jakiś mały funkcjonalny atlas do ćwiczeń spraw wiele radości. Koniecznie stojak pod sztangę z ławeczką, może jakieś poręcze do ćwiczeń, dobrym rozwiązaniem będzie też ergometr (wioślarz) no i koniecznie drążek do ćwiczeń. Jakaś mała maszyna do ćwiczeń nóg, łydek, pleców czy klatki też nie zaszkodzi. 
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
15. Maraton MTB. GALERIA. Cz. 2