Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Urząd Marszałkowski dofinansuje modernizację bazy sportowej

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

1,5 mln złotych popłynie z Urzędu Marszałkowskiego na modernizację obiektów sportowych na Pomorzu Zachodnim.

Urząd Marszałkowski dofinansuje modernizację bazy sportowej

Zmodernizowane zostaną: hale, boiska, siłownie plenerowe, sale gimnastyczne. Na tego typu obiektach pojawi się nowa nawierzchnia, ogrodzenia, zakupiony zostanie lepszy sprzęt. Niektóre obiekty wzbogacą się o szatnie i nowoczesne oświetlenie.

Wnioski można było składać do końca lutego 2021. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości inwestycji, jednak nie więcej niż 20 000 zł.

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Dofinansowanie w łącznej kwocie 1,5 mln złotych popłynie do 81 jednostek samorządów terytorialnych.

Powiat Stargardzki wraz z gminami otrzymał 120 000 zł.

Najedź kursorem na grafikę, kliknij i powiększ

„Program pomocy finansowej dla jednostek samorządu terytorialnego na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej” to przedsięwzięcie realizowane w latach 2002, 2005-2008 oraz ponownie od 2014 roku, po zakończeniu programu „Moje Boisko-Orlik 2012”. Wsparcie w ramach wszystkich poprzednich edycji wyniosło prawie 10 mln zł. Za te środki zrealizowano ponad sześćset różnych inwestycji poprawiających stan bazy sportowo-rekreacyjnej w regionie.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA