Dzisiaj jest: 17.5.2021, imieniny: Brunony, Sławomira, Wery

Kolejne latarnie staną wzdłuż stargardzkich ulic

Dodano: 3 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Kilkadziesiąt nowych latarń stanie wzdłuż kilku stargardzkich ulic.

Kolejne latarnie staną wzdłuż stargardzkich ulic

Oświetlenie pojawi się na os. Lotnisko, os. Pyrzyckim, a także w centrum. Inwestycje mają się zakończyć w połowie września. Już tej jesieni piesi i kierowcy będą bardziej bezpieczni na drogach, chodnikach i przejściach.
 

32 nowe lampy oświetlą ul. J. Śniadeckiego – na odcinku od ul. T. Tańskiego. Pojawią się też na części ul. S. Witkiewicza, gdzie zaplanowano montaż 10 słupów. Dodatkowe latarnie uzupełnią także te istniejące na ul. Sadowej. W tym miejscu stanie 11 latarń. Całość ma być gotowa we wrześniu. To ważne, bo zbliżająca się jesień oznacza coraz krótsze dni i niesprzyjającą pogodę. Nowe lampy polepszą widoczność, a tym samym zwiększą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.
 

W tych trzech lokalizacjach staną w sumie 53 słupy. Ich łączna wartość to ponad 310 000 zł. Nowe latarnie mają oprawy ledowe. To ekologiczne rozwiązanie – dają mocne światło, jednocześnie pobierając niewiele energii. W całym mieście sukcesywnie montowane są właśnie takie lampy. Oświetlają już zarówno parki, jak i ulice – w centrum Stargardu, ale też na obrzeżach.
 

Zdjęcia: UM w Stargardzie

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
5. Bieg Forsycji. GALERIA