Dzisiaj jest: 25.4.2024, imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Lech II - Błękitni: Bez rozstrzygnięć we Wronkach

Ważny mecz o utrzymanie zakończył 29. kolejkę eWinner II ligi.

We Wronkach Lech II Poznań zremisował z Błękitnymi Stargard 1:1. Prowadzenie naszej drużynie dał Mateusz Bochnak, ale odpowiedział Filip Szymczak. W ten sposób Błękitni powiększyli przewagę nad otwierającą strefę spadkową Olimpią Elbląg do dwóch punktów. Lech II do naszej drużyny również traci dwa "oczka".

Po pięciu rozpoznawczych minutach, w których dłużej przy piłce utrzymywał się Lech, pierwszą groźną akcję w tym spotkaniu skonstruowali Błękitni. Po wyrzucie z autu Aleksandra Theusa obok bramki uderzył jednak Mateusz Bochnak. Aktywny skrzydłowy poprawił się w 12. minucie, oddając pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Bez problemów poradził sobie jednak golkiper gospodarzy. Niecelną próbą po rzucie rożnym odpowiedział Filip Szymczak.

Początek był obiecujący, ale obie drużyny nie chciały się otworzyć, bo wiedziały, jaka była stawka tego spotkania. W 23. minucie Z rzutu wolnego uderzył Dawid Polkowski, a strzałem nad poprzeczką odpowiedział Jakub Karbownik. W końcówce pierwszej połowy Błękitni byli zdecydowanie bliżej gola.

W 42. minucie Lech miał szczęście po zamieszaniu w polu karnym. Piłkę z linii bramkowej wybił Krzysztof Bąkowski. W 44. minucie po podaniu Kamila Walkowa w sytuacji sam na sam z golkiperem znalazł się Mateusz Bochnak, ale górą był młody bramkarz.

Druga połowa bardziej intensywna. Znakomitą szansę miał Łukasz Szramowski, ale zabrakło wykończenia. W 52. minucie zabójczą kontrę wyprowadzili Błękitni. W finalnej części tej akcji Mateusz Bochnak minął bramkarza i z ostrego konta skierował piłkę do siatki. Najlepszy strzelec Błękitnych doczekał się szóstego trafienia w sezonie.

Nasi piłkarze mieli korzystny wynik i ograniczali się do groźnych kontrataków. To stargardzianie oddali siedem celnych strzałów. Ich rywale przy drugim takim uderzeniu doprowadzili jednak do remisu. W 79. minucie po składnej akcji na dobre dośrodkowanie od Łukasza Szramowskiego doczekał się Filip Szymczak. Niepilnowany napastnik z pięciu metrów pokonał Tobiasza Weinzettela. Golkiper po kilku tygodniach wrócił do gry, zastępując Dominika Sasiaka.

W otwartej końcówce Błękitni mieli swoje szanse (Walków i Tomasz Kaczmarek). O pełną pulę walczył też Lech, który coraz częściej zagrażał stargardzkiej bramce. Sporo ożywienia wniósł wprowadzony w drugiej połowie Siergiej Kriwiec.

Skończyło się remisem 1:1. To wynik korzystniejszy dla Błękitnych, którzy mają niewielką przewagę nad strefą spadkową oraz lepszy terminarz niż rezerwy Lecha Poznań. W najbliższej kolejce jednak łatwo nie będzie, bo do Stargardu przyjedzie lider eWinner II ligi. Pojedynek z Górnikiem Polkowice w środę o 13:00. Z przebiegu spotkania szkoda straconych dwóch punktów, bo sytuacja byłaby bardziej komfortowa.

Lech II Poznań - Błękitni Stargard 1:1 (0:0)
0:1 - Mateusz Bochnak 52'
1:1 - Filip Szymczak 79'

Lech II: Krzysztof Bąkowski - Filip Borowski (74' Arkadiusz Kaczmarek), Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Karol Smajdor - Antoni Kozubal (74' Eryk Kryg), Filip Marchwiński, Łukasz Szramowski - Oleksandr Yatsenko (62' Siergiej Kriwiec), Filip Szymczak, Jakub Karbownik.
Błękitni: Tobiasz Weinzettel - Aleksander Theus, Daniel Wajsak, Bartłomiej Mruk, Bartosz Sitkowski - Mateusz Bochnak, Hubert Krawczun, Dawid Polkowski, Michał Cywiński, Tomasz Kaczmarek - Kamil Walków.

Żółte kartki: Karbownik, Laskowski (Lech II) - Krawczun (Błękitni).

Czerwona kartka: Jakub Karbownik (Lech II) / 90+4' za drugą żółtą.

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).