Dzisiaj jest: 25.6.2022, imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Na wirtualnej strzelnicy przetestowali swoje umiejętności

Dodano: rok temu

Do udziału w konkursie resortu obrony, którego efektem będzie przyznanie dofinansowania na zakup wirtualnej strzelnicy zamierza przystąpić II Liceum Ogólnokształcące w Stargardzie,

Na wirtualnej strzelnicy przetestowali swoje umiejętności

które prowadząc klasy mundurowe chce poszerzyć zakres praktycznych  ćwiczeń  z wykorzystaniem nowego nabytku. Na razie była okazja przetestowania możliwości strzelnicy, w ramach prezentacji sprzętu w budynku II Liceum.
 

Udział placówki w konkursie ofert ogłoszonym przez MON, stwarza możliwości szkoleń strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania, jednocześnie dla minimum czterech uczestników. Maja oni do dyspozycji różnego rodzaju wirtualną broń, wykorzystywaną- podobnie jak w rzeczywistych warunkach- do statycznych i dynamicznych treningów w różnym stopniu zaawansowania.

Wirtualną strzelnicę przetestowała zarówno kadra szkoły, jak i przedstawiciele Starostwa Powiatowego- tutaj pod czujnym okiem Starosty Stargardzkiego Iwony Wiśniewskiej. W ramach ćwiczeń do dyspozycji oddano m.in. bezprzewodowe, laserowe symulatory stanowiące replikę oryginalnej broni. Przy czym producent zadbał o realne odczucia podczas oddawania strzału, takie jak funkcjonowanie mechanizmu broni, imitacja odgłosu strzału i zjawiska odrzutu. Jednocześnie system śledzi precyzyjnie oddawanie strzałów w ogniu pojedynczym i seryjnym.

Ćwiczący mają również możliwość wirtualnego oddawania strzałów na różne odległości z uwzględnieniem balistyki toru lotu pocisku, który odpowiada rodzajowi broni i kalibrowi amunicji. System zadba też o zestaw ćwiczeń charakteryzujących się rozmaitym stopniem trudności, uwzględniając także nagłą zmianę warunków oddania strzału. Całość pozwala na profesjonalne szkolenia strzeleckie w bezpieczny i nieinwazyjny sposób, w warunkach bezpiecznych  i bez jakichkolwiek uciążliwości dla otoczenia. Uczestnicy testów przyznają, że wirtualna strzelnica dostarcza całkiem realnych doznań, pozwalając na doświadczenie warunków symulowanego pola walki.
 

Warunkiem udziału II LO w konkursie ofert jest wkład własny w wysokości minimum 20 proc., wniesiony  przez Powiat Stargardzki. Wniosek o przyznanie przez resort obrony dotacji na kupna wirtualnej strzelnicy Powiat zamierza złożyć do końca maja. Kwota dofinansowania może wynieść do 150 tys. zł.  Całość składająca się m.in. z czterech laserowych symulatorów- replik karabinów i pistoletów z niezbędnym zestawem startowym, zostanie zainstalowana w pomieszczeniach, odpowiednio zagospodarowanych i przygotowanych na koszt szkoły.

Uczniowie stargardzkiej „Dwójki”  poprawią więc już niebawem swoją celność. W szlifowaniu własnych umiejętności  sprzyjać im będzie najnowszy sprzęt, zapewniając odpowiednie doznania- bez jakichkolwiek skutków ubocznych.
 

Na zdjęciach i w galerii: Starosta Stargardzki Iwona Wiśniewska uczestniczy w pokazie możliwości wirtualnej strzelnicy, w pomieszczeniach II LO.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rok szkolny 2021/2022 za nami. FOTORELACJA