Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Jak się nie zgubić w gąszczu wtyczek- czyli strona www na WordPress

Dodano: 2 tygodnie temu

Strony internetowe na WordPress mają wiele zalet,

Jak się nie zgubić w gąszczu wtyczek- czyli strona www na WordPress
Strony internetowe na WordPress mają wiele zalet, są łatwe w obsłudze, a sam system CMS może poszczycić się ogromną społecznością, dzięki czemu możemy skonsultować swoje wątpliwości czy rozwiązywać problemy przy pomocy innych użytkowników. Jednak jedną z największych jego zalet jest ogromna ilość dostępnych rozszerzeń/wtyczek. Niektórzy przewrotnie twierdzą, że ta zaleta może być jednocześnie wadą, ponieważ nie łatwo jest wybrać spośród tych wszystkich możliwości naprawdę dobrze.
W tym artykule znajdziecie popularne, bezpieczne i co najważniejsze przydatne wtyczki, które warto pobrać dla własnej strony internetowej.

Dlaczego warto instalować wtyczki na własnej stronie internetowej?

Myślę, że większość osób zgodzi się z tym, że WordPress z roku na rok pozostaje niekwestionowanym liderem wśród systemów zarządzania treścią na strony www. Tak jak wspomniano na wstępie ilość rozszerzeń, jakie możemy dodać do strony internetowej na WordPress, jest imponująca. Dlaczego warto korzystać z pluginów?
  • po pierwsze ich głównym zadaniem jest umożliwienie dodawania nowych funkcji do własnej użytecznej strony www
  • po drugie analogicznie te nowe funkcje ułatwiają prowadzenie własnej witryny, oraz nierzadko poruszanie się po niej użytkownikowi
  • po trzecie większość wtyczek jest darmowych, czyli zyskujemy stronę www, która jest dopasowana do naszych potrzeb, ale także do potrzeb naszych odbiorców, nie ponosząc  przy tym dodatkowych kosztów
  • po czwarte są wtyczki, które wspomagają w kwestiach związanych z pozycjonowaniem naszej strony internetowej, a jakie to jest ważne już chyba nie trzeba przypominać

Najlepsze rozszerzenia dla Twojej strony internetowej:

Disqus- możemy skorzystać zarówno z płatnej, jak i darmowej wersji wtyczki, ilość pobrań to obecnie ponad 100 tysięcy, jest ona także na bieżąco aktualizowana; to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń do komentowania, o tej wtyczce można powiedzieć, również, że jest naprawdę łatwa w obsłudze i uniwersalna, ponieważ wdrożymy ją zarówno na blogu, na strony www sklepów internetowych, czy witryny firmowe, interakcja z użytkownikami jest ważna, a dzięki temu rozszerzeniu jest możliwa.

Shortcodes Ultimate- darmowa wtyczka (możliwa także wersja premium), ze świetnymi opiniami, oraz z bardzo dużą ilością pobrań; instalacja tego rozszerzenia na stronie internetowej pozwala na korzystanie ze sporej ilości skrótów, przy pomocy których z łatwością dodamy do naszej witryny przyciski, kolumny, przełączniki, suwaki, czy galerie; co ważne będzie ona działać z każdym motywem.

BackUpWordPress- darmowy plugin, dzięki któremu utworzymy automatycznie kopię zapasową całej naszej witryny; tworzenie kopii zapasowych jest niezwykle ważne, dzięki temu nie narażamy się na utratę cennych danych, sama wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze, poradzi sobie z nią każdy, nawet bez większej wiedzy

Yoast SEO- darmowy plugin, tak jest WordPress jest królem, wśród CMS-ów, tak wtyczka Yoast SEO jest królem wśród wtyczek służących do optymalizacji strony internetowej, Yoast SEO doskonale się sprawdzi dla większych stron internetowych, niewielkich i mniej rozbudowanych witryn, jak również sklepów internetowych, ponadto darmowa wersja w zupełności wystarczy, rozszerzenie jest łatwe w obsłudze i często aktualizowane, liczba pobrań i ocen użytkowników, mówi sama za siebie.

WooCommerce- wtyczka do strony internetowej na WordPressie, dzięki której utworzymy sklepy internetowe, jest intuicyjna, prosta w obsłudze i darmowa, oraz niezwykle popularna; można powiedzieć, że nie ma za dużej konkurencji; ten moduł sklepowy jest na tyle rozbudowany, że mimo iż sam jest wtyczką to są takie rozszerzenia, które będą działały jedynie, jeśli mamy aktywny WooCommerce, czyli takie wtyczki dedykowane do wtyczki; to rozszerzenie śmiało możemy zastosować do dużych witryn sklepowych, ale również niewielkich sklepików online.

Sucuri Security- darmowe rozszerzenie, dostępne również w wersji premium, pozwalające na zwiększenie bezpieczeństwa naszej strony internetowej, w razie zagrożenia witryny dostajemy informację mailową o nowym zagrożeniu, skanuje złośliwe oprogramowania, monitoruje czarną listę i pliki; skuteczne narzędzie do wzmacniania bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Kolokwialnie mówiąc wtyczki do stron internetowych ułatwiają życie. Warto je instalować, ale warto przed wyborem nieco się zastanowić, ponieważ pobieranie ogromnej ich ilości może nawet spowolnić naszą witrynę, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Wybierając rozszerzenie dla swojej strony www, patrzmy także na ilość pobrań danej wtyczki, ocenę użytkowników, oraz to kiedy została wykonana jej ostatnia aktualizacja.

 
Materiał sponsorowany
Źródło: tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA