Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Młoda stargardzianka nagrodzona przez Marszałka

Dodano: 2 tygodnie temu Autor:
Redakcja poleca!

Marszałek Olgierd Geblewicz nagrodził utalentowanych sportowców z województwa zachodniopomorskiego.

Młoda stargardzianka nagrodzona przez Marszałka

Wśród nich jest stargardzianka Julia Pakuła.

Olgierd Geblewicz zdecydował o uhonorowaniu za osiągnięcia w 2020 roku 45 zawodniczek i zawodników. Wsparcie pomoże w rozwoju pasji i karier. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel w 2021 roku ponad 120 tys. zł. Wnioski o stypendium można było składać do 31 stycznia br. W imieniu zawodniczek i zawodników prośby składały kluby, związki oraz stowarzyszenia sportowe.

- To był niezwykle ciężki rok dla sportu. Koronawirus zawładnął wieloma dziedzinami życia. Trudno było rywalizować, ale także trenować. Mimo tych przeszkód nasza utalentowana sportowa młodzież zdała egzamin. Mieliśmy powody do zadowolenia, dlatego cieszę się, że mogłem te osiągnięcia uhonorować stypendiami- mówił zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz.

W 2021 roku wsparcie trafi do 45 osób. Wśród nich jest stargardzianka reprezentująca "Shobu-Kan" SSK Stargard w karate Julia Pakuła. Zdobyła ona 1. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kumite indywidualnym. Stypendium marszałka wyniesie 3 tys. zł.

- W środę 31.03.2021 roku miałam przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Panem Stanisławem Wziątkiem, członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i osobiście przyjąć gratulacje w związku z otrzymanym przeze mnie stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Olgierda Geblewicza. Chciałabym z całego serca podziękować za zauważenie i docenienie mnie i moich sportowych osiągnięć. Serdecznie gratuluję pozostałym stypendystom. Pragnę jeszcze podziękować moim wspaniałym Trenerom Bożenie Prządce i Jarosławowi Prządce, a także Berenice Prządce i pozostałym koleżankom i kolegom z klubu Shobu-Kan Stargard oraz rodzicom. – Julia Pakuła.

- Nasza zawodniczka, Mistrzyni Polski otrzymała stypendium, które jest uwieńczeniem ciężkiej pracy naszej zawodniczki w tym trudnym pandemicznym czasie. Piękna, ambitna, wysportowana studentka, która dumnie reprezentuje barwy naszego klubu na arenie nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej.
Dziękujemy i gratulujemy” –
Berenika Prządka.


- Doceniamy Państwa osiągnięcia, szczególnie w tak trudnych czasach i w tak niesprzyjających warunkach. Od kilku lat regularnie staramy się pomagać młodym sportowcom regionu w rozwijaniu ich karier. Wierzymy, że przyznane stypendia pozwolą na udane starty i kolejne zdobycze medalowe- mówił podczas środowego spotkania Stanisław Wziątek, członek zarządu województwa.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA