Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

KSIĄŻNICOWE BAJKOBRANIE

Dodano: 2 tygodnie temu
Redakcja poleca!

Po sukcesie serialu „Skarby Książnicy Stargardzkiej”, który w 17 odcinkach przedstawił internautom najciekawsze aspekty działalności stargardzkiej biblioteki,

KSIĄŻNICOWE BAJKOBRANIE

Książnica Stargardzka rozpoczyna nową filmową inicjatywę – tym razem skierowaną do najmłodszych odbiorców. I tak, zaczynając od Wielkanocnej Niedzieli, stargardzcy bibliotekarze zapraszać będą najmłodszych stargardzian oraz dzieci z całej Polski na „Książnicowe bajkobranie” emitowane w każdą niedzielę o godzinie 19.00.

Wybrana pora emisji bajek nawiązuje do lat minionych ubiegłego wieku. Wówczas takie Wieczorynki (dobranocki) zyskały ogromną popularność m.in. w naszym kraju i gromadziły wieczorami rzesze dzieci przed telewizorami. W ówczesnej Polsce był to często jedyny program telewizyjny w ciągu dnia przeznaczony dla dzieci. Po zmianach ustrojowych nie powstała żadna inna forma Wieczorynek. Zastąpione one zostały przez kanały tematyczne lub kilkugodzinne pasma dedykowane dzieciom. Ostatnia emisja Wieczorynki w Telewizji Polskiej miała miejsce 30 sierpnia 2013 roku.

Bajki przygotowane przez bibliotekarzy z Książnicy Stargardzkiej mają nie tylko przywoływać czar dawnych wspomnień i ich niecodzienną realizację. Zaproszenie do ich oglądania płynie przede wszystkim z potrzeby serca, zwłaszcza w obecnych czasach, z otaczającym wszystkich poczuciem zagrożenia epidemią. To specjalny prezent na trudne czasy dla wszystkich stargardzkich dzieci i wszystkich dzieci w ogóle. A dla ich rodziców oraz dziadków ma on być przypomnieniem czasów, gdzie do takich produkcji przykładano coś więcej, niż tylko obliczenie chęci zysku i poziomu oglądalności. Będą to unikatowe spotkania z bajkową klasyką i z bajkową innowacyjnością, wzbogacone dodatkowo o działania interaktywne, które będą możliwe po zakończeniu emisji każdej z przygotowanych bajek. I będzie to już jak najbardziej realne ”Książnicowe bajkobranie”, których efektem będą kolorowanki z każdej bajki, przygotowane do pobrania ze strony internetowej Książnicy.

Zapraszamy i zachęcamy do oglądania i „zbierania bajek” (kolorowanek) w każdą niedzielę od 4 kwietnia br. o godzinie 19.00 na Facebooku i kanale YouTube Książnicy Stargardzkiej.

 

Źródło: Książnica Stargardzka
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA