Dzisiaj jest: 3.12.2021, imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Miasto pomoże gastronomii

Dodano: 8 miesięcy temu
Redakcja poleca!

Radni Rady Miejskiej jednogłośnie poparli propozycję prezydenta Rafała Zająca w sprawie obniżenia opłat za ogródki przy restauracjach i barach.

Miasto pomoże gastronomii

Tym samym przedsiębiorcy ze Stargardu zapłacą aż 14 razy mniej niż dotychczas. Jeżeli – podobnie jak w ubiegłym roku – i tej wiosny oraz latem rząd pozwoli działać gastronomii, jej właściciele dzięki podjętej uchwale odczują ulgę w swoich budżetach.
 

- To nasz kolejny pomysł na wsparcie działalności stargardzkiej gastronomii. Zmniejszenie opłaty za zajęcie pasa drogowego to z jednej strony ulga w budżetach tych firm, a z drugiej możliwość legalnego rozszerzenia powierzchni lokali. Dzięki temu obsłużą większą liczbę gości i więcej zarobią. To szczególnie ważne w obliczu wciąż przedłużanego ograniczenia działalności – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Uruchomienie ogródka przy restauracji będzie tańsze niż kiedykolwiek. Na symulacjach widać naprawdę spore obniżki. Oto przykłady:

- stara opłata: 2835 zł, nowa opłata: 202 zł,

- stara opłata: 1291 zł, nowa opłata: 92 zł,

- stara opłata: 795 zł, nowa opłata: 56 zł,

- stara opłata: 535 zł, nowa opłata: 38 zł,

- stara opłata: 210 zł, nowa opłata: 15 zł,

- stara opłata: 94 zł, nowa opłata: 6 zł.
 

Dokładna kwota należności zależy od powierzchni ogródka. Uchwała przyjęta przez radnych wejdzie w życie po jej opublikowaniu przez wojewodę zachodniopomorskiego. Szczegółowe informacje dla przedsiębiorców i druki wniosków są dostępne tutaj.

Odpowiedzi na pytania można też uzyskać pod numerem 91 578 65 93 lub pisząc e-mail: p.gebala@um.stargard.pl.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Rodzinny Poranek Muzyczny - Na ludową nutę. GALERIA