Dzisiaj jest: 18.6.2021, imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Miasto nie rezygnuje z obchodów Dni Stargardu 2021

Dodano: 3 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Prezydent Rafał Zając podał datę obchodów tegorocznych Dni Stargardu.

Miasto nie rezygnuje z obchodów Dni Stargardu 2021

Święto miasta odbędzie się w dniach 18-20 czerwca.

Dni Stargardu obchodzone są każdego roku w miesiącu czerwcu. Wyjątkiem był rok 2020, kiedy obchody święta miasta zostały odwołane. Powodem było ogłoszenie stanu epidemii. Fakt ten spowodował, że organizacja imprez masowych oraz wydarzeń kulturalnych, a także działalność instytucji kultury, podmiotów działających w obszarze sportu i edukacji została zawieszona. Jak informowała w zeszłym roku Małgorzata Wójcik-Bąk, Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, zamknięte instytucje kultury i obiekty sportowe nie realizowały zaplanowanych dochodów z działalności, dlatego nie było możliwości kontraktowania usług i realizacji poszczególnych imprez Dni Stargardu 2020.

W tym roku Prezydent Rafał Zając określił termin obchodów Dni Stargardu 2021 na 18-20 czerwca 2021 r. Impreza potrwa przez jeden weekend. - Z uwagi na nieprzewidywalną sytuację pandemiczną w kraju program Dni Stargardu będzie dostosowany do panujących warunków, tak aby spełnić obowiązujące wytyczne oraz zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich zainteresowanych stargardzian chcących uczestniczyć w obchodach święta Miasta- informuje Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta Miasta.

Ostatnie Dni Stargardu odbyły się w 2019 roku. Święto miasta trwało przez dwa czerwcowe weeekendy. Od 14 do 16 czerwca odbywały się liczne imprezy sportowe, m.in. XIII Międzynarodowy Bieg o Błękitną Wstęgę, turnieje koszykówki, siatkówki, sportów siłowych czy wspólne ćwiczenie zumby. Od 21 do 23 czerwca wydarzenia przeniosły się do stargardzkiego amfiteatru. Przez trzy dni wystąpili na nim zespół Dice, Piotr Cugowski, Kasia Kowalska i zespół Lord.

Powspominajmy:
Przejażdżka w angielskim stylu: GALERIA

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
ArtFestiwal 2021. Photos by Anna Wardal. Cz.2