Dzisiaj jest: 2.5.2024, imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Błękitni - Motor: Szczęśliwy remis na zachętę

Piłkarze Błękitnych Stargard zremisowali z Motorem Lublin.

W środowym spotkaniu 22. kolejki eWinner II ligi w drużynie Błękitnych ponownie debiutował trener Adam Topolski. Doświadczony szkoleniowiec powrócił do zespołu po kilkumiesięcznej przerwie. Stargardzianie zremisowali z wyżej notowanym rywalem 1:1.

Mecz zaczął się od błyskawicznej żółtej kartki dla Tomasza Swędrowskiego. Sędzia Albert Różycki w tym spotkaniu upomniał jednak tylko czterech piłkarzy. Początek spotkania był dość ciekawy z obu stron. Goście w 9. minucie zatrudnili Dominika Sasiaka groźnym strzałem z dystansu. Z czasem konkretów było jednak mniej.

W 31. minucie minimalnie przestrzelił w dobrej sytuacji Błażej Starzycki. Siedem minut później pięknym strzałem pod poprzeczkę przymierzył Daniel Wajsak. Obrońca dał Błękitnym prowadzenie. Co ciekawe to był pierwszy i jak się okazało jedyny celny strzał naszej drużyny.

Po przerwie przycisnął Motor. Goście chcieli odrobić straty, a nawet zagrać o pełną pulę. Nasza drużyna miała problemy w defensywie. W 59. minucie skończyło się to stratą gola. Marcin Michota dośrodkował na głowę Daniela Świderskiego. Niepilnowany napastnik po raz kolejny trafił w Stargardzie. W poprzednim sezonie ustrzelił tutaj dublet grając jeszcze dla Resovii.

Trener Adam Topolski dokonywał wielu zmian. Stawiał na ofensywnych piłkarzy (Przemysław Brzeziański, Adrian Kwiatkowski i Kamil Walków). W decydujących momentach brakowało jednak dokładności. Ten remis można uznać za szczęśliwy. Motor trafił też w słupek, a w końcówce miał rzut wolny blisko pola karnego, a później również rzut rożny. Niewiele brakowało,  żeby goście dopięli swego. Na szczęście jednak Błękitni dopisali cenny punkt. Kolejny mecz nasza drużyna rozegra w sobotę 20 marca. O 16:00 zmierzy się na wyjeździe z Bytovią Bytów.

Błękitni Stargard - Motor Lublin 1:1 (1:0)
1:0 - Daniel Wajsak 38'
1:1 - Daniel Świderski 59'

Błękitni: Dominik Sasiak - Aleksander Theus (46' Bartosz Sitkowski), Krystian Kujawa, Daniel Wajsak, Jan Andrzejewski - Mateusz Bochnak (84' Bartosz Boniecki), Michał Cywiński, Błażej Starzycki (76' Kamil Walków), Dawid Polkowski, Tomasz Kaczmarek (63' Adrian Kwiatkowski) - Damian Niedojad (63' Przemysław Brzeziański).

Motor: Sebastian Madejski - Michał Król, Rafał Grodzicki, Ariel Wawszczyk, Marcin Michota - Dawid Pakulski (82' Dominik Kunca), Tomasz Swędrowski, Rafał Król, Piotr Ceglarz (55' Filip Wójcik), Leszek Jagodziński (65' Piotr Kusiński) - Daniel Świderski.

Żółte kartki: Theus, Kujawa (Błękitni) - Swędrowski, Grodzicki (Motor).

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).