Dzisiaj jest: 28.1.2022, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

W Stargardzie powstanie duże centrum logistyczne firmy Panattoni

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Światowy gigant branży magazynowej wybuduje w Stargardzie duże centrum logistyczne.

W Stargardzie powstanie duże centrum logistyczne firmy Panattoni

Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Aż 172 000 m2 ma liczyć nowe centrum logistyczne, które przy ul. Metalowej w Stargardzie wybuduje firma Panattoni. Na obiekt złożą się trzy hale o powierzchni 57 000 m2. Firma kupiła od miasta działkę o powierzchni 30 hektarów. Najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów, dostosowanych zarówno do obsługi procesów magazynowych, jak i produkcyjnych.

Firma Panattoni doceniła bliskość Stargardu szczególnie do rynku niemieckiego. Za atut uznała odległość zaledwie 34 km od autostrady A6, stanowiącej kontynuację niemieckiej autostrady A11. Blisko znajduje się również droga ekspresowa S3 tworząca dobre połączenie do portów morskich Szczecin-Świnoujście oraz port lotniczy Szczecin-Goleniów. - Niemcy to nasz główny partner handlowy od lat, ale teraz Polska wyrasta na głównego dostawcę towarów do Niemiec w Europie- mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director Panattoni. - Niemiecki Urząd Statystyczny właśnie poinformował, że Polska po raz pierwszy została piątym najważniejszym partnerem handlowym Niemiec. To wskazuje na rosnące znaczenie Polski dla niemieckiego handlu zagranicznego- dodaje Dorota Jagodzińska-Sasson.

Panattoni Park Stargard będzie certyfikowany w systemie BREEEAM na poziomie "Very Good", czyli spełniającym wysokie wymagania środowiskowe. Najemcy mogą liczyć w związku z tym na zdecydowanie niższe koszty obsługi, jeśli chodzi o zużycie wody i energii. Deweloper zadba także o środowisko naturalne wokół parku oraz well-being (dobre samopoczucie) przyszłych pracowników parku. To kolejna duża inwestycja w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie. Jak informuje Urząd Miejski w Stargardzie zajmuje on około 850 hektarów, a w firmach w nim działających zatrudnionych jest około 4000 osób. - Drogi i działki w PPNT są dostosowywane nie tylko dla przedsiębiorców, ale również dla pracowników. Budowane są ścieżki rowerowe, chodniki, powstają przystanki autobusowe, a całość oświetlają latarnie- informuje Urząd Miejski w Stargardzie.

Panattoni Europe zrealizowało już jedną inwestycję na terenie Parku Przemysłowego. W 2019 roku zakończyła się budowa obiektu produkcyjnego o powierzchni 13 tys. m kw. dla fińskiej firmy Hydroline. Obiekt budowany był w modelu BTS, czyli pod potrzeby klienta. Część przemysłowa została przygotowana pod przyszłą rozbudowę. Panattoni to międzynarodowa firma deweloperska zajmująca się głównie nieruchomościami przemysłowymi oraz magazynami, pionier szytych na miarę projektów przemysłowych. Od 2005 roku zrealizował w Polsce projekty o łącznej powierzchni ponad 6,9 mln m kw. Celem firmy jest wspieranie lokalnego biznesu poprzez dostarczanie, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb, wielofunkcyjnych budynków magazynowych i produkcyjnych.

Źródło foto: UM Stargard

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Wernisaż w Bramie. Photos by Anna Wardal