Dzisiaj jest: 9.8.2022, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Wsparcie dla gastronomii

Dodano: rok temu

Od początku pandemii koronawirusa miasto zrealizowało wiele form pomocy dla stargardzkiego biznesu.

Wsparcie dla gastronomii

Czas na kolejną. – Zwolnienie z opłaty za tzw. koncesję na sprzedaż alkoholu to nasz następny pomysł na wsparcie, którego chcemy udzielić lokalnym przedsiębiorcom. W czasie kiedy gastronomia oferuje tylko posiłki na wynos, wciąż nie może czerpać zysków z napojów z procentami. Podobnie jest z dyskotekami i pubami – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Ostatnie miesiące to czas dynamicznego wdrażania przez miasto różnego rodzaju pomocy i poszukiwania kolejnych narzędzi wspierających przedsiębiorców. Po przekazaniu 1 000 000 zł do Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego można było uruchomić atrakcyjne, niskooprocentowane pożyczki płynnościowe, a następne 5 000 000 zł przeznaczono na pożyczki inwestycyjne.
 

Prezydent Rafał Zając cały czas podkreśla, że sprawne działanie miasta w niesieniu pomocy dla lokalnego biznesu jest konieczne. Jego stawką stało się utrzymanie miejsc pracy i źródeł dochodów stargardzian. – Narzędziem ku temu jest też chociażby nasza autorska platforma zakupowa www.kupujlokalnie.stargard.pl i bardzo popularny konkurs „Stargard kupuje lokalnie”. Do tej pory ponad 200 osób wspierających obroty u naszych przedsiębiorców wygrało vouchery o wartości 50 000 zł. Teraz będą one realizowane właśnie bezpośrednio w stargardzkich biznesach. Ta akcja jeszcze potrwa, więc z każdym tygodniem strumień wsparcia rośnie – ocenia prezydent Rafał Zając.
 

Przedsiębiorcy korzystają też z odroczenia płatności podatku od nieruchomości i ewentualnych zaległości bez ponoszenia dodatkowych kosztów, w tym odsetek i tzw. opłaty prolongacyjnej. W indywidualnych przypadkach jest też możliwość umorzenia tego podatku. – Uzupełnieniem tych wszystkich działań ma być właśnie zwolnienie z opłaty za koncesję na alkohol. Mam nadzieję, że spowoduje to, że gastronomicy i właściciele zamkniętych lokali rozrywkowych oraz pubów odczują ulgę w swoich budżetach – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Rada Miejska zajmie się propozycją prezydenta na najbliższej sesji – 23.02. (wtorek). Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to szczegółowe informacje na ten temat będziemy publikować na www.stargard.pl.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria