Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Jak dobrze przygotować się do przeprowadzki?

Dodano: 2 miesiące temu

Przeprowadzka to skomplikowany proces, wymagający dobrej organizacji i starannych przygotowań.

Jak dobrze przygotować się do przeprowadzki?
Jak przygotować się do przeprowadzki? Dowiedz się z poniższego artykułu.
  1. Co zabrać do nowego mieszkania?
  2. Staranne pakowanie
  3. Usługi transportowe Szczecin

Co zabrać do nowego mieszkania?

Przeprowadzka do nowego mieszkania to często proces długotrwały, wymagający nie tylko starannego zapakowania przewożonego dobytku, ale również jego selekcji. To oznacza, że nie należy przewozić wszystkiego, co się posiada, do nowego lokum. Przemyślana przeprowadzka powinna bowiem obejmować także porządki. Aby nie zostawiać tego zadania „na ostatnią chwilę”, warto z pewnym wyprzedzeniem przejrzeć swoje rzeczy i dokonać analizy tego, co nam się przyda, a czego warto się pozbyć. To zmniejszy ilość niezbędnego miejsca w samochodzie, a także sprawi, że do nowego mieszkania lub domu zabierzemy wyłącznie to, co jest nam niezbędne.

Staranne pakowanie

Równie ważne jest staranne zapakowanie posiadanego dobytku. Najlepiej je odpowiednio zaplanować. Nie warto wrzucać wszystkich przedmiotów do kolejnych pudełek, ale je odpowiednio posegregować i przeznaczyć osobny karton albo duży, mocny worek na ubrania, a inne pudełka na książki, płyty CD czy zastawę stołową.
Osobną kategorią jest zapakowanie sprzętu AGD i RTV. Aby urządzenia nie uległy uszkodzeniu, trzeba je dobrze zabezpieczyć, np. styropianem albo kilkoma warstwami folii bąbelkowej. Najlepiej, aby cenne sprzęty zostały przetransportowane do nowego lokum osobno, aby mieć pewność, że nie ulegną uszkodzeniu w drodze, np. w wyniku upadku ciężkiej szafy czy komody.
Warto również pomyśleć o tzw. pudełku pierwszej potrzeby. To karton, do którego zapakujemy rzeczy przydatne podczas pierwszej doby w nowym mieszkaniu. Na miejscu rzecz jasna nie rozpakujemy wszystkiego od razu, dlatego takie pudełko z niezbędnymi przedmiotami będzie bardzo przydatne.

Usługi transportowe Szczecin

Decydując się na zrealizowanie przeprowadzki (Szczecin lub w dowolnym innym mieście), warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej. Można zdecydować się na kompleksowe usługi firmy, włącznie ze znoszeniem oraz wnoszeniem pakunków, a także na sam transport w Szczecinie, czyli wynajęcie tzw. bagażówki. W Szczecinie dostępnych jest wielu polecanych przewoźników wyspecjalizowanych w tym zakresie, takich jak np. firma http://www.r1trans.pl/. Taxi bagażowe ze Szczecina pomoże w sprawnym i szybkim transporcie posiadanego dobytku.
Decydując się na skorzystanie z usług przewoźnika, można mieć pewność, że sprzęt AGD, RTV, meble, książki, ubrania oraz wiele innych przedmiotów zostanie przetransportowanych w bezpieczny i szybki sposób.

 
Materiał sponsorowany
Źródło: tipmedia.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA