Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Bezpłatna mammografia

Dodano: miesiąc temu
Redakcja poleca!

Kolejna okazja na darmową mammografię.

Bezpłatna mammografia

8.02. (poniedziałek) stargardzianki będą miały kolejną okazję na darmowe badanie mammograficzne. Mobilna pracownia stanie przy przychodni na os. Zachód 17 od 10:30 do 17:30. W tym roku z bezpłatnego badania po raz pierwszy mogą skorzystać panie urodzone w 1971 r.
 

Na darmową mammografię trzeba się wcześniej zarejestrować – telefonicznie: 58 666 24 44  lub przez internet, wypełniając formularz tutaj. Jak zapewniają organizatorzy, badania odbywają się z zachowaniem wszystkich aktualnych zasad sanitarnych. Jednocześnie w pracowni przebywają maksymalnie trzy pacjentki, dzięki czemu można zachować odpowiedni dystans. Na miejscu jest też dostępny środek do dezynfekcji rąk. Panie mają mierzoną temperaturę i wypełniają ankiety.
 

W związku z trwającą pandemią koronawirusa mniejsza liczba Polaków wykonuje badania profilaktyczne. Tym bardziej warto skorzystać z okazji do sprawdzenia swojego zdrowia. Wczesne wykrycie ewentualnej choroby to znacznie większa szansa na skuteczne leczenie i odzyskanie zdrowia. Darmową mammografię mogą wykonać ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, niechorujące na raka piersi, które nie miały bezpłatnego badania w ciągu ostatnich 2 lat lub są w grupie ryzyka i mają pisemne wskazanie do ponownej mammografii po upływie roku od ostatniej wizyty.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria