Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Pracownicy szpitala będą mogli dostać dodatki do wynagrodzeń

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Marszałkowski przygotował ponad 15 mln zł na specjalną pomoc dla pracowników ochrony zdrowia.

Pracownicy szpitala będą mogli dostać dodatki do wynagrodzeń

Środki mają być przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń pracowniczych.

Pracownicy SPWZOZ w Stargardzie będą mogli otrzymać dodatki do wynagrodzeń. O środki finansowe będą mogli starać się dyrektorzy placówek, które każdego dnia stają do walki z koronawirusem i chorobą COVID-19. Dodatkowe wynagrodzenie otrzyma personel zatrudniony w jednostkach wskazanych w "Wykazie podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 na terenie województwa zachodniopomorskiego". Znajduje się w nim 25 placówek, w tym także Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz szpital w Stargardzie.

- Ostatnie większe pieniądze, jakie mamy do dyspozycji w tej perspektywie finansowej w Regionalnym Programie Operacyjnym, przeznaczamy na wsparcie pracowników ochrony zdrowia, którzy z poświęceniem wykonują swoją pracę w niezwykle trudnych warunkach, jakie narzuciła pandemia- mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - W tych trudnych czasach praca personelu walczącego z koronawirusem w sposób szczególny powinna budzić podziw i zasługiwać na uznanie. O dodatkowe środki będą mogli ubiegać się dyrektorzy szpitali. Będą też mieć wolną rękę w rozdysponowaniu wysokości kwot dla personelu, ponieważ w każdej jednostce jest inna sytuacja, najlepiej znana przez ludzi, którzy kierują poszczególnymi placówkami- dodaje Marszałek.

Olgierd Geblewicz przypomniał również, że rząd niesprawiedliwie potraktował branżę medyczną. – Mam świadomość, że w wyniku chaotycznych zmian legislacyjnych część branży została potraktowana nie fair przez Rząd, bo pierwotnie obiecano wyższe wynagrodzenia dla wszystkich bez wyjątku. Zarząd Województwa ufa, że dyrektorzy dobrze rozdysponują pieniądze z Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego- powiedział Marszałek.

Wysokość dofinansowania uzależniona będzie od ilości tzw. "łóżek covidowych" lub ambulansów funkcjonujących w danej jednostce. Przy ocenie wniosków i wyliczaniu ostatecznej kwoty wsparcia pod uwagę brany będzie okres 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie oraz faktyczna liczba wykorzystywanych łóżek w ramach walki z COVID-19. Ośrodki na dodatki dla personelu będzie można ubiegać się od 27 stycznia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie.

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria