Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Kredyt gotówkowy online – porady dla kredytobiorców

Dodano: 3 miesiące temu Autor:

Kredyt gotówkowy stanowi jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych. Coraz częściej korzystamy również z możliwości, jakie przynosi w tym zakresie internet. Na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy online – porady dla kredytobiorców

Kredyt gotówkowy stanowi jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych. Coraz częściej korzystamy również z możliwości, jakie przynosi w tym zakresie internet. Na co zwrócić uwagę podczas jego zaciągania i jak znaleźć opłacalny kredyt gotówkowy w sieci?
 

Kredyt gotówkowy przez internet, może być oferowany przez banki oraz SKOK-i. Przy czym te drugie muszą posiadać niezbędne licencje na udzielanie tego rodzaju zobowiązań finansowych. Gdzie powinniśmy w pierwszej kolejności szukać kredytu w internecie? Warto sprawdzić strony internetowe banków, dla wielu osób jednak łatwiejszym rozwiązaniem będzie przejrzenie rankingów kredytowych. Są to pewnego rodzaju porównywarki internetowe. Właśnie za ich pośrednictwem możemy w szybki sposób sprawdzić dostępne kredyty oraz ich koszty. Jeśli jesteśmy ciekawi szczegółów, ranking najpewniej przekieruje nas na stronę konkretnego banku. Porównywarki stanowią tylko swojego rodzaju pośrednika. W sieci znajdziemy liczne porównywarki finansowe, wystarczy wpisać takie hasło w wyszukiwarkę internetową. Przydatne mogą być również rankingi kredytów, które pokazują najlepsze oferty dostępne na rynku.
 

W jaki sposób wybrać najtańszy kredyt gotówkowy online?
Podczas wybierania najtańszego kredytu gotówkowego należy kierować się zasadami takimi, jak podczas szukania kredytu na żywo. Jednym z mierników kosztów kredytu jest RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Parametr ten uwzględnia wszelkie koszty związane z zobowiązaniem finansowym. Porównując RRSO poszczególnych ofert możemy w szybki sposób dokonać oceny oferty kredytu gotówkowego. Pamiętajmy jednak, że to tylko jeden ze składników. Warto jednak podkreślić, że RRSO zawiera w sobie prowizję, oprocentowanie roczne czy inne opłaty. Przy czym wartość ta podana jest w procentach całkowitej kwoty kredytu w ujęciu rocznym. Kredyt gotówkowy online jest dla wielu osób wygodną alternatywą w porównaniu do kredytów standardowych. Pod pewnymi względami w niczym nie różni się od kredytu standardowego. Np. kredytobiorca w dalszym ciągu podpisuje umowę z bankiem. To, co odróżnia go od standardowego kredytu, jest fakt, że proces kredytowania jest bardziej uproszczony. Jest on bowiem w całości dostępny przez internet. Nie musimy się więc udawać do banku, możemy załatwić go nawet w kilkanaście minut,

 

Pamiętajmy jednak, że proces udzielania kredytu może różnić się w zależności od banku. Z założenia co prawda taki proces powinien w całości odbyć się przez internet, ale różnie z tym bywa. Wiele ofert faktycznie to umożliwia. Wtedy wniosek wypełniany jest przez stronę internetową. Najczęściej trzeba przy tym dołączyć do niego zaświadczenie o dochodach. Chociaż niekiedy wystarczający może być też wyciąg z rachunku bankowego. W ten sposób bank zweryfikuje nasze dochody. Po załączeniu wszystkich dokumentów dojdzie do weryfikacji informacji, może to chwilę potrwać. Po pozytywnej weryfikacji bank wypłaca nam kredyt. To, czy kredyt w całości faktycznie będzie udzielany przez internet to podpisanie umowy kredytowej. Zazwyczaj umowę przywiezie nam kurier. W najgorszym wypadku będziemy musieli udać się do banku. Niekiedy jednak wystarczy przelew weryfikacyjny z rachunku osobistego kredytobiorcy. Dla wielu osób największe problemy wiążą się z dostarczeniem dużej liczby zaświadczeń. Banki oczekują między innymi zaświadczenia o dochodach. Wiele zależy jednak od banku. Jeśli nie lubimy zbyt dużej ilości papierologii warto poszukać w internecie kredytu i banku, który nam to umożliwi. Bardzo często bank, w którym posiadamy konto, umożliwia nam udzielenie kredytu wyłącznie poprzez analizę naszych wpływów i wydatków. A co ze zdolnością kredytową w przypadku kredytu przez internet? Tak jak zawsze w przypadku kredytu, również przy kredycie online decyduje to, ile zarabiamy i ile wydajemy. Aby bank udzielił nam kredytu, należy wykazać, że będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Jeśli bank odrzuci nasz wniosek z powodu niskiej zdolności kredytowej, warto dać sobie nieco czasu, spróbować ją poprawić, a następnie znowu złożyć wniosek. Zawsze można także skorzystać z innej oferty. Pamiętajmy także, że jeżeli myślimy o zaciągnięciu niskiej kwoty, wtedy możemy skorzystać z oferty parabanków. Instytucje takie zwykle oferują wzięcie pożyczki na krótki czas i z wysokim oprocentowaniem, ale jest to jakieś rozwiązanie. Jeśli podczas przeglądania stron jakiekolwiek zagadnienia związane z kredytem budzą nasze wątpliwości, warto zadzwonić do placówki banku i wyjaśnić je, pozwoli nam to na zaciągnięcie zobowiązania z pełnym przekonaniem, że wybrana przez nas oferta jest właściwą i że nic nie jest dla nas niejasne. Kredyt gotówkowy jest zbyt poważnym zobowiązaniem, byśmy mogli sobie pozwolić na niepewność. Jeśli obawiamy się o bezpieczeństwo naszych danych w sieci, warto wiedzieć, że banki bardzo dbają o zabezpieczenie stron. Wiedza, z jakimi niebezpieczeństwami może wiązać się wyciek danych, dlatego z całych sił nie chcą do niego dopuścić.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA