Dzisiaj jest: 7.3.2021, imieniny: Flicyty, Kajetana, Pauli

Okrojone kursowanie pociągów na Pomorzu Zachodnim przedłużone

Dodano: 2 miesiące temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował o przedłużeniu zawieszenia kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących do Niemiec.

Okrojone kursowanie pociągów na Pomorzu Zachodnim przedłużone

W grudniu Urząd Marszałkowski podjął decyzję o zawieszeniu kursowania części pociągów regionalnych oraz wszystkich pociągów kursujących w ruchu transgranicznym do Republiki Federalnej Niemniec. Czasowe ograniczenie kolejowych przewozów pasażerskich na Pomorzu Zachodnim miało trwać trzy tygodnie (28 grudnia 2020 r.-17 stycznia 2021 r.) w okresie kwarantanny narodowej. Rząd RP zdecydował jednak o przedłużeniu kwarantanny, dlatego do końca miesiąca przedłużony został również okres zawieszenia kursowania pociągów.

Decyzja o zawieszeniu kursowania podyktowana była tym, że z powodu przedłużonej kwarantanny oraz obostrzeń przy przekraczaniu granicy państwa, Urząd Marszałkowski, który jest organizatorem publicznego transportu kolejowego w województwie zachodniopomorskim, spodziewał się zmniejszonego zapotrzebowania na przewozy transportem publicznym. - Niezależnie od tego, w ruchu, zgodnie z rocznym rozkładem jazdy, na wszystkich trasach na obszarze województwa w dalszym ciągu codziennie kursować będzie około 160 pociągów regionalnych zapewniających wygodne i bezpieczne dojazdy oraz powroty do i z miejsca pracy- informuje Urząd Marszałkowski.

Wykaz pociągów regionalnych, których kursowanie zostało zawieszone:

Najedź na grafikę, kliknij i powiększZapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
III KONKURS PIOSENKI "Złoty Mikrofon" - wręczanie nagród. Galeria