Dzisiaj jest: 18.1.2021, imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Szereg rzeczy do wycięcia- zarządca dróg podsumował prace utrzymaniowe w minionym roku

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!

Nie są może tak widowiskowe i efektowne, jak głośne inwestycje czy przebudowy, jednak nie mniej potrzebne w utrzymaniu drogi oraz samego pasa drogowego.

Szereg rzeczy do wycięcia- zarządca dróg podsumował prace utrzymaniowe w minionym roku

Zarząd Dróg Powiatowych podsumował ubiegłoroczne prace, związane z wycinką zarośli na poboczach głównych i lokalnych tras, które tworzą sieć dróg w powiecie stargardzkim.
 

ZDP ma do utrzymania  drogi o łącznej długości blisko 500 km. To jedna z bardziej rozległych sieci w regionie. Obok głównych ciągów tworzą ją lokalne trasy, biegnące przez tereny leśne oraz miejscowości, zlokalizowane na krańcach powiatu. Na przestrzeni minionego roku zarządca drogi wykonywał prace utrzymaniowe, których celem było oczyszczenie poboczy z porastających je krzaków, drzew i zarośli, oddziałujących negatywnie na stan poboczy i nawierzchni drogi.
 

Wycinki drzew i krzewów prowadzono m.in. na odcinkach drogi nr 1716Z z Brzeziny do granicy powiatu, 1711Z w Bralęcinie oraz 1794Z w Lipniku, a także na odcinku drogi 1740Z Tarnowo- Modrzewo. Prace związane z usuwaniem krzewów, drzew i zarośli prowadzono również na odcinkach dróg w Linówku (1759Z), Łęczycy (1717Z) oraz  Waliszewie (4347Z). Zbędne zarośla usuwano też na ulicy Okrzei w Stargardzie, która stanowi miejski odcinek drogi powiatowej.
 

Ogółem w ubiegłym roku oczyszczono łączną powierzchnię 48 tys. mkw. dróg i poboczy. Koszt wszystkich wykonanych prac wyniósł ponad 33 tys. zł.
 

Na zdjęciach odcinki dróg powiatowych w rejonie Dobrzan, Tarnowa, Linówka, Łęczycy i Waliszewa.

Źródło: Powiat Stargardzki
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Galeria