Dzisiaj jest: 13.4.2021, imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy

Ubezpieczenie na życie w Szczecinie

Dodano: 4 miesiące temu Autor:

We współczesnym świecie żyjemy chwilą, zapędzeni, w wirze codziennych obowiązków, praca dom, rozrywka, krótki wypoczynek itd. Warto jednak na moment przystanąć i zastanowić się, co w przypadku...

Ubezpieczenie na życie w Szczecinie

We współczesnym świecie żyjemy chwilą, zapędzeni, w wirze codziennych obowiązków, praca dom, rozrywka, krótki wypoczynek itd. Warto jednak na moment przystanąć i zastanowić się, co będzie w przypadku zdarzenia losowego, które diametralnie zmieniłyby życie nasze i naszych bliskich. Takim smutnym, niestety nieuchronnym zdarzeniem losowym jest śmierć. Niewątpliwie pomocne dla naszych bliskich, tych smutnych okolicznościach będzie ubezpieczenie na życie. Jest to rodzaj ubezpieczenia, którego przedmiotem jest życie ubezpieczonego. Śmierć osoby ubezpieczonej skutkuje obowiązkiem wypłaty, przez towarzystwo ubezpieczeniowe, świadczenia na rzecz osób uposażonych. Wypłata świadczenia ma miejsce, jeżeli w czasie, gdy ubezpieczony był objęty ochroną ubezpieczeniową, miał miejsce wypadek ubezpieczeniowy, jakim jest jego śmierć. Śmierć wiąże się również końcem obowiązku opłacania składek. Polisa w tym przypadku jest dożywotnią lub terminową umową, której zadaniem jest zabezpieczyć przyszłość ubezpieczonego oraz jego najbliższych.

Rodzaje ubezpieczeń na życie, co wybrać?

Ubezpieczenie na życie rzadko dotyczy tylko świadczenia w razie śmierci ubezpieczonego. Najczęściej zakres polisy jest znacznie szerszy i obejmuje ochronę prawną, ochronę w razie znacznego uszczerbku na zdrowiu, inwalidztwa, nowotworów czy hospitalizacji i odpowiedzialności NNW. Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują wiele opcji ubezpieczenia dostępnych pod specyficznymi nazwami handlowymi, które nie zawsze są jasne i przejrzyste dla osoby poszukującej polisy. Problemy związane z wyborem polisy, spełniającej oczekiwania osoby wybierającej ubezpieczenie na życie, pomagają rozwiązać profesjonalni doradcy ubezpieczeniowi. Multiagencje ubezpieczeniowe dysponują ofertami polis ze wszystkich liczących się na rynku towarzystw ubezpieczeniowych. Polisy pod różnymi nazwami handlowymi różnią się zakresem i wysokością świadczeń, czasem obowiązywania umowy i wieloma innymi szczegółami.  Wybór polisy, która w pełni spełni nasze oczekiwania watro oprzeć o wiedzę i fachowe doradztwo doświadczonych agentów dysponujących ofertami wielu firm ubezpieczeniowych.

Zakres ubezpieczenia na życie, czym się kierować?

W każdym indywidualnym przypadku kluczowa jest motywacja, która kieruje nas do zakupu polisy. Musimy wiedzieć kogo i w jaki sposób chcemy chronić, na jaką kwotę i co chcemy oprócz tego uzyskać. Ubezpieczenie na życie może mieć różne formy i zakresy ochrony, dlatego warto określić ten zakres przed zakupem polisy. Istotne jest to, na jaką ochronę się decydujemy, ile chcemy zainwestować w takie zabezpieczenie i co chcemy w zamian uzyskać. Dobrze dobrana polisa na życie może nam wiele zapewnić, jednak wcześniej musimy wiedzieć, jakie w ogóle mamy możliwości zawarcia ubezpieczenia. Indywidualna polisa na życie może mieć bardziej złożoną ochronę, która wymaga jednak zakupu umów dodatkowych. Niewielkim kosztem możemy zwiększyć swoją ochronę w wybranym przez nas zakresie.  Najczęściej zawierane są umowy dodatkowe, które dotyczą ochrony w sytuacji zdiagnozowania ciężkich schorzeń, nowotworów, uszczerbków na zdrowiu, wypadków komunikacyjnych, operacji, pobytu w szpitalu i wielu innych zdarzeń. Wybór odpowiedniej polisy warto powierzyć doświadczonym doradcom ubezpieczeniowym. W Szczecinie z pewnością dobrym wyborem będzie Multiagencja ubezpieczeniowa Eurofinance Oddział w Szczecinie ul. Chopina 15, oferująca polisy kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.
 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Błękitni Stargard - Sokół Ostróda. GALERIA