Dzisiaj jest: 9.8.2022, imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Miasto po raz trzeci wybierze "Stargardzki Produkt Lokalny"

Dodano: 2 lata temu Autor:
Redakcja poleca!

Urząd Miejski ogłosił III edycję konkursu na "Stargardzki Produkt Lokalny".

Miasto po raz trzeci wybierze "Stargardzki Produkt Lokalny"

Nabór wniosków potrwa do 23 grudnia.

Prezydent Miasta Rafał Zając ogłosił III edycję konkursu dotyczącego przyznawania marki "Stargardzki Produkt Lokalny". Jest to konkurs, który promuje stargardzkich przedsiębiorców oraz wytwarzane przez nich unikatowe dla regionu produkty i usługi. Laureaci konkursu otrzymują prawo do posługiwania się logotypem marki "Stargardzki Produkt Lokalny", będącym symbolem stargardzkiej tradycji, jakości, innowacyjności, troski o środowisko i lokalną społeczność. Jego celem jest wspieranie lokalnych przedsiębiorców, budowanie i wzmacnianie patriotyzmu lokalnego oraz poczucie więzi z Miastem. Dzięki realizacji konkursu powstaje "Stargardzka Mapa Marek" budująca nie tylko pozycję firm, ale również markę miasta w regionie i na świecie.

Od trzech lat Prezydent Miasta określa termin zgłoszeń do konkursu oraz jego kapituły. W tym roku zgłoszenia przyjmowane są od 3 do 23 grudnia. Przewodniczącą Kapituły został Ewa Sowa- Zastępca Prezydenta Miasta Stargard. Członkami zostali: Piotr Mync- Zastępca Prezydenta Miasta Stargard, Norbert Śliwa- przedstawiciel Rady Miejskiej w Stargardzie, Renata Naworol- Prezes Stargardzkiej Izby Gospodarczej, Ewelina Świergiel- Dziekan Wydziału w Stargardzie ZPSB w Szczecinie, Krzysztof Furmańczyk- Prezes Stargardzkiej Agencji Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o., Jacek Dziakowicz- właściciel Stacji Twoje Radio i Arkadiusz Kocikowski- Dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego.

Nagrody zostają przyznawane w dwóch kategoriach: Stargardzki Produkt Lokalny (działalność przez minimum 24 miesiące) i Stargardzki Produkt Lokalny- Debiut Roku (działalność krócej niż 24 miesiące). W 2018 r. w kategorii Debiut Roku została Firma Budowlana Szubert Sp. z o.o. za Miejski Browar Stargard, a w kategorii dla firm działających ponad 2 lata Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Stargardzie- Zakład Aktywności Zawodowej "Centralna Kuchnia" za usługi cateringowe, Pizzeria u Jana za Pizzę Stargardzką oraz Fotografia Artystyczna Izabela Borutyńska (dawniej Foto-Krystyna) za świadczenie usług fotograficznych na stargardzkim rynki od ponad 50 lat. W 2018 r. laureatami pierwszej edycji konkursu zostały lody baks z Kawiarenki Baks oraz układarka pobocza firmy Madrog w kategorii dla firm działających ponad dwa lata, a w kategorii Debiut Roku seria piw z Browaru Stargard.

Grafika: Urząd Miasta Stargard

 

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria