Dzisiaj jest: 8.8.2022, imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna

Hackathon dla Stargardu

Dodano: 2 lata temu
Redakcja poleca!

Programiści z całej Polski przez 48 godzin pracowali nad innowacyjnym rozwiązaniem dla naszego miasta.

Hackathon dla Stargardu

Dzięki temu serwis Kupuj Lokalnie będzie działał jeszcze sprawniej. Stargard został wybrany do udziału w projekcie spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski.
 

– W naszym mieście szybko zaczęliśmy reagować na problemy przedsiębiorców związane z pandemią. Jednym z rozwiązań było uruchomienie platformy Kupuj Lokalnie. Dzięki temu lokalny, często niewielki biznes mógł bezkosztowo przenieść się do sieci i dotrzeć do klientów w tym szczególnym czasie. Cieszę się, że teraz mamy szansę współpracować z młodymi, zdolnymi programistami z całego kraju, żeby jeszcze ulepszyć tę platformę – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Wydarzenie miało na celu wsparcie samorządów w zarządzaniu podczas pandemii koronawirusa. Hackathon to maraton programowania. Każdy zespół biorący udział w rywalizacji miał 48 godzin na zaproponowanie innowacyjnych pomysłów dotyczących rozwoju konkretnych platform. Pracowano też nad rozwiązaniami dla Chełma, Świdnika i Zduńskiej Woli. W przypadku Stargardu na tapet wzięto nasz serwis Kupuj Lokalnie. Programiści musieli stworzyć prototyp rozwiązania, które ulepszy działanie strony. Zwyciężyła ekipa Rzeszów Smart Team.

– Gratuluję wszystkim zespołom, które zaangażowały się w stargardzki projekt. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Chcieliśmy uzyskać platformę, która przede wszystkim będzie łatwa w obsłudze dla przedsiębiorców. Dzięki temu mniejsze firmy mogą konkurować z dużymi sklepami. Stargardzianie chcą kupować lokalnie i mają świadomość, że ich codzienne wybory wpływają na rozwój biznesu i zachowanie miejsc pracy. Jestem przekonany, że wdrożenie innowacyjnych rozwiązań ułatwi korzystanie z platformy zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom – mówi prezydent Rafał Zając.
 

Programiści zaproponowali m.in. marketplace, w którym przedstawiciele różnych branż bezpośrednio zaoferują swoje produkty i usługi klientom. Obsługę serwisu uproszczono – właściciele firm sami będą zarządzać swoim kontem. Pozostali użytkownicy wygodnie zrobią różne zakupy i zamówią usługi w jednym miejscu. Do strony zaprojektowano także aplikację na smartfony. Kolejny pomysł to program lojalnościowy – Złote Gryfy przyznawane użytkownikom za zakupy, które później uprawniają do dodatkowych zniżek. Korzystanie z platformy nadal będzie bezpłatne. Wdrożenie nowych rozwiązań planujemy już wiosną przyszłego roku.
 

Dzięki udziałowi w hackathonie Stargard zyskał rozwiązania udoskonalające Kupuj Lokalnie. Zwycięski zespół programistów otrzymał nagrody finansowe, a miasto dostało możliwość zastosowania w najbliższym czasie innowacyjnych propozycji.
 

Serwis Kupuj Lokalnie działa w naszym mieście od kwietnia tego roku. Do tej pory dołączyło do niego już ponad 100 przedsiębiorców z różnych branż. Klienci mogą tam znaleźć adresy i telefony do firm, sprawdzić aktualną ofertę, a nawet zamówić produkty z dostawą lub odbiorem własnym. Dodatkowo na www.kupujlokalnie.stargard.pl są promocje przygotowane specjalnie dla stargardzian oraz oferty pracy z regionu. Dołączenie do platformy jest bezpłatne – wystarczy wypełnić formularz.
 

Hackathon zorganizowano w ramach cyklu cyfrowych inicjatyw – GovTech Festival. Partnerem projektu jest Państwowy Fundusz Rozwoju dla Miast.
 

Printscreeny: YT/Polski Fundusz Rozwoju

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Coolturalne Wakacje - power & fire. Galeria