Dzisiaj jest: 30.11.2020, imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Więcej drzew w mieście

Dodano: tydzień temu
Redakcja poleca!

80 nowych drzew posadzi jeszcze w tym roku Zarząd Usług Komunalnych.

Więcej drzew w mieście

Rośliny pojawią się m.in. w parkach, na skwerach i na cmentarzach. Młode drzewa już można zaobserwować w Parku 3 Maja, gdzie jest 12 nowych lip i 4 klony.
 

ZUK posadzi 45 roślin w stargardzkich parkach i na skwerach, 20 w pasach drogowych i 15 na cmentarzach. Pojawią się wszędzie tam, gdzie z różnych powodów konieczna była wycinka starych i chorych drzew, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Wśród sadzonych gatunków znajdują się doskonale znane z parków i zieleńców – lipa, klon jawor, jarząb szwedzki, daglezja i leszczyna.
 

Młode drzewa dobrze uzupełniają miejskie tereny zielone. W parkach nowe nasadzenia są wykonywane np. wzdłuż ścieżek, co zwiększa estetykę tych miejsc. Przy dobrej pogodzie warto wybrać się chociażby do Parku 3 Maja, gdzie po wycince 10 drzew pojawiło się 16 kolejnych roślin. Młode, zdrowe lipy i klony wzbogaciły wiekowy drzewostan parku. Mają też wpływ na poprawę bezpieczeństwa spacerowiczów.

Źródło: Urząd Miasta Stargard
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.
Marta Lempart w Stargardzie. BUDZOWSKI.art